• 0
Jsou nováčkem fotbalové divize C, ale podzimní část sezony odehrály velmi slušně. Řeč je o Benátkách nad Jizerou, které si v 15. kole připsaly těsnou výhru v domácím zápase proti Jablonci nad Jizerou. Ten přitom udolaly až gólem v poslední minutě. Podívejte se na video.

Běžela 90. minuta střetnutí, na tabuli svítilo 0:0, když domácí Benátky podnikly útočný výpad na pravé straně.

Následovala prudká střela do malého vápna a hosté nezvládli odvrátit míč do bezpečné zóny.

A to byla osudová chyba.

K balónu se totiž prodral Klain, jehož přesná dorážka přinesla Benátkám tři body a také velmi slušné umístění v tabulce.

Po podzimní části jsou na druhém místě a na Dobrovici ztrácí sedm bodů. Právě Dobrovice, víska na Mladoboleslavsku, je nejlepším ze všech osmdesáti mužstev fotbalových divizí.

Tým pod vedením trenéra Petra Hejna získal 40 bodů, z toho tři v posledním podzimním kole v České Třebové.

Hosté tam vyhráli 2:0, a Dobrovičtí tak jako jediní neutrpěli na podzim ani jednu prohru v normální hrací době.

Výsledky 15. kola: Pardubice B - Letohrad 1:0 (1:0), Česká Třebová - Dobrovice 0:2 (0:1), Český Brod - Náchod 2:1 (1:0), Týniště nad Orlicí - Trutnov 0:4 (0:0), Ústí nad Orlicí - Dvůr Králové 3:1 (2:0), Vysoké Mýto - Kutná Hora 1:0 (1:0), Živanice - Pěnčín-Turnov 1:1 (0:1), pen. 2:1, Benátky nad Jizerou - Jablonec nad Jizerou 1:0 (0:0).

1. Dobrovice 15 11 3 1 0 37:8 40
2. Benátky nad Jizerou 15 8 4 1 2 28:13 33
3. Trutnov 15 7 2 4 2 28:9 29
4. Kutná Hora 15 8 2 1 4 27:17 29
5. Živanice 15 8 1 3 3 21:13 29
6. Jablonec nad Jizerou 15 8 2 0 5 29:26 28
7. Ústí nad Orlicí 15 6 3 1 5 23:21 25
8. Letohrad 15 6 2 2 5 19:15 24