Martin Dobrotka (vlevo) se ve slávistickém dresu za více než dvouleté působení trefil podruhé. | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Dobrotka dal gól, hlásili Boudjemau. Slávistický bek bod z Dukly bere

• 14
Když před dvěma lety přicházel do Slavie fotbalový obránce Martin Dobrotka, fanoušci Slovanu Bratislava podepisovali petice, aby zůstal. Přišel jako stoper, ale brzdila ho zranění. Tuto sezonu začal na postu defenzivního záložníka, nyní hraje na pravém obránci. A z této pozice dal v páteční předehrávce proti Dukle (2:2) svůj druhý gól v dresu Slavie.

Hrála se 16. minuta posledního pražského derby v tomto roce a početný slávistický kotel na Julisce vybouchl nadšením. První střela hostů a hned gól. Po rohu se k hlavičce dostal právě Martin Dobrotka.

Jenže, počkat! Hlasatel informoval diváky i novináře, že gól vstřelil Damien Boudjemaa.

Opravil se až za pár minut. Tuto situaci přešel Dobrotka s úsměvem.

„To neřeším, kdo koho hlásí, hlavně že jsme se ujali vedení,“ říkal po skončení duelu.

Do jeho trefy se Slavii nic nedařilo, Dukla jí pořádně zatápěla. „Vstup do utkání nám nevyšel podle představ, Dukla tam měla hodně nepříjemných střel okolo šestnáctky, lítalo to kolem tyčí,“ souhlasil Dobrotka a dodal: „Hrozili hlavně z levé strany, kde jsme to nezachytili a nepokryli.“

Sotva se hosté dostali do vedení, Dukla hned odpověděla. Na vyrovnávací brance na 1:1 měl sám Dobrotka podíl. „Podklouzl jsem a soupeř následně vyrovnal. A šlo se jakoby od začátku,“ přiznal.

Více než šest tisícovek diváků vidělo na Julisce především v prvním poločase pěkný fotbal, činili se hlavně domácí.

To Slavia vytěžila z minima maximum. Dvě střely, dva góly: hlavička Dobrotky a sedmá trefa Škody v sezoně po chybě gólmana Rady. „Využili jsme standardky i dravost Škoďáka. I přesto, že měla Dukla tlak, jsme to mohli udržet,“ litoval Dobrotka.

Ale neudrželi. Po půli svítilo na tabuli skóre 2:2, slávistický kouč Beránek stáhl Boudjemau a nahradil ho defenzivnějším Nitrianským. Slavia se spoléhala na obranu a případné standardní situace anebo brejky.

„S bodem jsme nakonec spokojení, i když Latkova šance skončila na břevně,“ poznamenal Dobrotka.

Tomu po delší době drží zdraví a momentálně je platný na pozici krajního obránce.

Kde se mu hraje nejlépe? „Já jsem na začátku kariéry na tomto postu začínal. V obraně se mi hraje lépe než v záloze, tam jsem většinu utkání zády, což musí hráč lépe ovládat. Kde hraju teď, je prioritou defenziva. Trenér po mě sice chce i útočení, ale základem je dobrá obrana, až pak může být nějaká nadstavba,“ zakončil Dobrotka.