RUKAMA I NOHAMA. Marek Hanousek z Dukly (vlevo) a Jaromír Zmrhal ze Slavie bojují o míč. | foto: ČTK

Dukla - Slavia 2:2, během 19 minut čtyři góly, hosté dvakrát vedli

• 160
Po hlavičce Latky se třáslo břevno, na druhé straně střelu Karavajeva vykopl Juhar z prázdné brány. V závěru malého pražského derby mohli zápas na svou stranu strhnout slávisté i fotbalisté Dukly, nakonec vzrušující duel 14. kola první ligy skončil 2:2.

Všechny čtyři góly padly během devatenácti minut první půle, hosté dvakrát vedli, poprvé od 16. minuty po hlavičce Dobrotky. Druhý gól jim daroval chybující brankář Rada, který neudržel lehký centr.

Domácí vyrovnávali po střelách z hranice vápna, především trefa Považance po sólu byla velmi povedená. Dukla po návratu mezi elitu v roce 2011 Slavii ještě neporazila, pět zápasů z devíti skončilo remízou.

Dukla byla celý zápas lepší, ale soupeř snadno skóroval. „Jsem trochu rozpolcený, protože jsem poměrně spokojený s výkonem, ale už ne s výsledkem. Myslím, že jsme Slavii jasně přehráli, ale abychom vyhráli, nesměli bychom udělat takové naivní chyby, protože těmi jsme soupeře postavili na nohy sami,“ řekl domácí trenér Luboš Kozel.

Poprvé v 16. minutě, kdy po několika zahozených domácích šancích potrestal Dobrotka zaváhání obrany, která nedokázala ani na několik pokusů odvrátit vysoký míč.

Dukla i nadále měla převahu a v 25. minutě se dočkala vyrovnání. Střelou o tyč z hranice vápna se o to postaral Marek Hanousek, ale stav 1:1 vydržel jen pět minut. Domácímu brankáři Radovi vypadl míč a Milan Škoda sedmým gólem v sezoně ukončil pětizápasový střelecký půst.

Ani tentokrát se za nerozhodného skóre nehrálo dlouho, jen pouhých šest minut, pak se po individuální akci po zemi k tyči trefil Považanec. O zábavu nebyla na Julisce nouze ani o přestávce, protože stejný potlesk jako hráči po čtyřgólovém představení sklidilo i úsměvné vystoupení malých hasičů.

Po pauze se hra trochu vyrovnala, tempo opadlo a nejblíže vedoucí brance měla Slavia. Nejprve v úvodu poločasu hlavičkoval Škoda v pádu těsně vedle a v 76. minutě pak po Hrubého centru trefil Latka břevno.

Dukla se tlačila dopředu častěji, ale slávisté dobře bránili. Nejlepší zákrok si připsal Juhar, když vykopl ránu Karavajeva.

„Když jsem před zápasem sledoval statistiky mezi Duklou a Slavií, tak tam bylo hodně bezbrankových remíz a první poločas to dnes bohatě vynahradil. Hlavně v prvním poločase jsme byli pod tlakem, ale i tak jsme se snadno dostali do vedení, jenže stejně lehce jsme o něj pokaždé přišli. Vzhledem k tomu, že Dukla je silnější než my, tak bod bereme,“ poznamenal slávistický kouč Miroslav Beránek.