• 0
Jedna tajenka divize B je rozluštěná už po 13. kole. Vítězství v podzimní části už nikdo nevezme fotbalistům Brozan. Ti definitivní jistotu získali po triumfu nad Souší (2:1). Podívejte se na video.

„Je to sice hezké, že budeme na prvním místě celou zimu, ale nás ještě čekají dvě velmi těžká derby, když po utkání v Litoměřicích hostíme Lovosice, a pak je tady ještě patnáct kol odvetné části,“ uvědomuje si kouč Brozan Přemysl Bičovský ve vyjádření pro klubový web.

Domácí Brozany udeřily poprvé v 26. minutě. Centrovaný balón našel Bendu, hostující gólman Švarc si sice na jeho pokus sáhl, ale míč nakonec skončil v síti. Pro Bendu to byla už třináctá trefa v soutěži.

Druhou trefu přidali domácí těsně před půlí. Potočný si zaběhl za obránce a přesnou střelou k tyči vstřelil další branku. A stíhá tak Bendu, nyní má na kontě jedenáct gólů.

Krátce po přestávce snížili hosté z rohu, měli sice přes čtyřicet minut alespoň na srovnání skóre, ale nepovedlo se jim to.

Druhé Neratovice-Byškovice ztrácí na lídra nedostižných sedm bodů.

Výsledky 13. kola: Lovosice - Libiš 5:0 (2:0), LoKo Chomutov - Litoměřice 1:4 (0:1), Motorlet Praha - Kladno 1:2 (1:0), Nové Strašecí - Nový Bor 2:0 (0:0), Brozany - Souš 2:1 (2:0), Neratovice-Byškovice - Krupka 5:2 (4:2), Úvaly - Horní Měcholupy 1:1 (0:1), pen. 4:3, Žatec - Litol 4:0 (3:0).

1. Brozany 13 11 1 0 1 38:13 35
2. Neratovice-Byškovice 13 8 2 0 3 30:14 28
3. Lovosice 13 8 1 1 3 36:13 27
4. Litoměřice 13 8 1 0 4 30:17 26
5. Motorlet Praha 13 7 1 1 4 27:18 24
6. Souš 13 7 1 1 4 24:16 24
7. Kladno 13 5 2 1 5 26:21 20
8. Úvaly 13 5 2 0 6 18:20 19