Hokejisté Detroitu slaví trefu Jakuba Kindla proti New York Rangers.

Hokejisté Detroitu slaví trefu Jakuba Kindla proti New York Rangers. | foto: AP

Kindl s Nestrašilem bodovali za Detroit, Neuvirth opět podržel Buffalo

• 24
Hokejový obránce Jakub Kindl slavil svůj první gól sezony NHL a navíc přidal i asistenci, když společně s krajanem Andrejem Nestrašilem asistovali u vyrovnávající branky Detroitu na 3:3 z času 59:52. V prodloužení však nakonec rozhodli o výhře domácí Rangers. K zisku bodu za remízu z řádné hrací doby přispěl také gólman slabého Buffala Michal Neuvirth, jenž pochytal 31 z 32 střel Montrealu.

V úvodních dvanácti startech sezony si zadák Detroitu Jakub Kindl připsal jediný bod za asistenci. Ve středečním souboji na ledě newyorské Madison Square Garden pak přidal další dva za gól a přihrávku.

1. Jakub Voráček (PHI), 12z. - 18b. (5+13)
2. Radim Vrbata (VAN), 13z. - 12b. (5+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 13z. - 10b. (3+7)
4. Tomáš Plekanec (MTL), 14z. - 9b. (5+4)
5. David Krejčí (BOS), 9z. - 9b. (3+6)
6. Jiří Tlustý (CAR), 11z. - 8b. (6+2)
7. Ondřej Palát (TBL), 12z. - 8b. (4+4)
8. Jaromír Jágr (NJD), 12z. - 8b. (2+6)
9. Martin Hanzal (ARI), 9z. - 7b. (2+5)
10. Martin Erat (ARI), 12z. - 6b. (4+2)

Z devíti českých obránců, kteří zasáhli do dosavadního průběhu základní části NHL, se stal teprve třetím hráčem se vstřelenou brankou na kontě (po Marku Židlickém z New Jersey a Romanu Polákovi z Toronta). 27letý rodák ze Šumperka se prosadil v 33. minutě, když v přesilové hře střelou z pravého kruhu snížil úvodní dvougólové vedení Rangers.

O pouhých 13 vteřin později navíc srovnal na 2:2 Daniel Cleary. Na rychlé dvě branky domácí odpověděli zásahem Lee Stempniaka z 53. minuty. Red Wings se ovšem znova nadechli k vyrovnání, když v poslední minutě řádné hrací doby potrestal vyloučení Martina St. Louise a Marca Staala slovenský útočník Tomáš Tatar.

Na trefě na 3:3 z času 59:52 se asistencemi podíleli také zmiňovaný Kindl a Andrej Nestrašil, jenž se vrátil do sestavy po dvou zápasech v roli nehrajícího náhradníka a připsal si svůj druhý bod (0+2) začínající kariéry v NHL. V prodloužení se ale faulem provinil pro změnu hostující Pavel Dacjuk a převahu přetavil ve vítězný gól útočník Rangers Derick Brassard - 4:3.

Ze čtrnácti odehraných zápasů hokejisté Buffala dokázali v letošní sezoně bodovat jen v pěti případech. Třikrát u toho byl na ledě i český gólman Michal Neuvirth, jenž když nastoupí, tak svými výkony často drží slabé Sabres ve hře. Hlavně jeho zásluhou si tým připsal vítězství 3:2 po nájezdech v nedělní partii s Detroitem a bod za remízu z řádné hrací doby si odnesl i ve středu proti Montrealu.

Neuvirth dostal teprve podruhé v sezoně důvěru ve dvou zápasech za sebou a odvděčil se za ni 31 zákroky proti 32 střelám Canadiens.

Během 65 minut hry českého gólmana překonal pouze jediný střelec, útočník P. A. Parenteau. Favorizované hosty poslal do vedení v 41. minutě. Po následném faulu Jiřího Sekáče, jenž se vrátil do sestavy Montrealu po sedmi zápasech v roli nehrajícího náhradníka, vyrovnal na 1:1 využitou přesilovkou z 44. minuty domácí Drew Stafford.

O vítězi nakonec rozhodoval až penaltový rozstřel, v němž na Neuvirtha vyzráli Alex Galchenyuk a podruhé v zápase P.A. Parenteau. Posledně jmenovaný forvard byl tak právem jmenován první hvězdou zápasu před Neuvirthem a brankářem vítězů Tokarskim. Kanadský celek se radoval ze zisku dvou bodů po předchozí sérii tří porážek. Český centr Tomáš Plekanec vypálil na Neuvirtha celkem tři puky, bez bodu však zůstal už pošesté za sebou.

Buffalo - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
44. Stafford - 41. a rozhodující sam. nájezd Parenteau. Střely na branku: 32:32. Brankář Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17 837. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau (Montreal), 2. Neuvirth (Buffalo), 3. Tokarski (Montreal).

NY Rangers - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
7. Nash, 27. St. Louis, 53. Stempniak, 62. Brassard - 33. Kindl, 33. Cleary, 60. Tatar (Nestrašil, Kindl). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Hunwick, 3. Brassard (všichni NY Rangers).

Anaheim - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
30. Beleskey, 39. Etem - 4. a 63. Tavares, 21. Okposo. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16 448. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (NY Islanders), 2. Lindholm, 3. Beleskey (oba Anaheim).