• 1
Diváci fotbalového šlágru anglické ligy Manchester City - Manchester United (1:0) sice viděli jen jeden gól, ale o drama nebyla nouze. Hostující obránce Chris Smalling dostal červenou kartu, oba týmy měly další šance...

Manchesteru United má za sebou nejhorší start do ligové sezony od roku 1986. Tehdy měl po deseti kolech jen osm bodů, teď o pět víc.

Anglická liga živě

Přímé přenosy zápasů

Premier League můžete sledovat na O2TV či na mobilní televizi O2TV Go.

Derby rozhodl po hodině hry Agüero, jenž využil Clichyho centr. Už v prvním poločase měl dvě solidní šance, které mu však zneškodnil brankář De Gea. Napotřetí už ovšem pálil přesně a nechytatelně pod břevno.

Sedm minut před přestávkou rozhodčí vyloučil obránce Smallinga z United. Ten nejdříve dostal zbytečnou žlutou kartou za to, že poskakoval před rozehrávajícím brankářem soupeře. A pak fauloval pronikajícího Tourého.

„To vyloučení zápas ovlivnilo. Ale i tak jsme ve druhém poločase hráli lépe než před přestávkou. Vytvořili jsme si několik šancí a až do konce jsme bojovali o vyrovnání. Jejich brankář Hart předvedl výborný výkon. K bodu jsme neměli daleko, ale musíme se zlepšit,“ hodnotil trenér Louis van Gaal.