Slavia - Příbram 3:2, na třetí gól už hosté odpovědět nedokázali

• 10
Dvakrát vedli fotbalisté Slavie a dvakrát jejich příbramský soupeř dokázal vyrovnat. Když se však pražský tým ve 13. ligovém kole dostal do vedení potřetí, už tři body udržel.

Slávistický kouč Beránek posadil na lavičku brankáře Hrubeše, který se v minulém kole podepsal pod vyrovnávací branku Budějovic (1:1), a poprvé v sezoně dal příležitost Rakovanovi.

Nebezpečné situaci ovšem čelil jako první jeho protějšek Boháč, když střela Hrubého z přímého kopu jen těsně minula tyč.

Ve 13. minutě se do šance po pohledné kličce dostal Škoda, ale kvůli důrazné obraně pořádně nezakončil. Domácí i dál měli víc ze hry, jejich akce ovšem kazily nepřesnosti.

Na druhé straně zahrozil Hájovský, který lízl hlavou Zemanovu standardku do břevna.

Právě Hájovský krátce nato stáhl Zmrhala a Slavia kopala penaltu. Boháč sice vystihl směr střely domácího Latky, ale na míč nedosáhl. Pražané zahrávali pokutový kop podruhé za sebou, předtím přitom na penaltu čekali přes dva roky.

Těsně před pauzou přišel o nulu i Rakovan, když hosté po poslední standardce první půle předvedli sérii narážeček, na jejímž konci poslal míč přesně k tyči kapitán Zápotočný.

Slavii vyšel skvěle vstup do druhého poločasu: na zadní tyči se ocitl s míčem osamocený stoper Bílek a vrátil domácím náskok.

Příbram pod koučem Tobiášem inkasovala v šestém zápase poprvé víc než gól a celkově teprve potřetí.

Zvýšit mohl Latka po dlouhém nákopu Juhara, ale jeho tvrdý pokus vyrazil nohama Boháč a následná hlavička Škody šla nad branku.

Přesnější pokus hlavou předvedl na druhé straně Řezníček, který si sběhl při rohu na bližší tyč a v 68. minutě svým osmým gólem v sezoně srovnal na 2:2.

„Musím ocenit, že i po tomhle vyrovnání jsme měli takovou bojovnou morálku a touhu po vítězství a nakonec ten nejvyšší fotbalový nás za to odměnil. Vítězství má možná větší cenu, že bylo takové vydřené, věřím, že nás to nakopne,“ radoval se slávistický trenér Miroslav Beránek.

Třetímu trháku byla Slavia blízko po střele Hrubého, jehož přesně mířený pokus zpoza pokutového území ovšem Boháč vytáhl na roh. Rozhodl tak až střídající Balaj, který se ocitl tři minuty před koncem sám v pokutovém území a hlavou se nemýlil.

„Já jsem viděl dobrý, zajímavý zápas s pěti pěknými brankami, takže pro diváky určitě dobré utkání, pro nás pochopitelně smolné v tom, že domácí dokázali dát rozhodující branku a utkání strhnout na svou stranu,“ uvedl příbramský trenér Pavel Tobiáš.