Byli jsme na dně, snad nás obrat nakopne, věří slávista Sklenář

• 2
Hokejisté Slavie se po dobrém startu do sezony poslední dobou trápili. Šest zápasů za sebou prohráli, klesali tabulkou dolů. Nedávali góly. A k tomu v úterní extraligové dohrávce prohrávali s Litvínovem 0:3, nakonec však zvítězili 6:3. „Ani nevím, kde se to v nás vzalo,“ řekl útočník Jakub Sklenář.

Když momentálně zraněný slávista Tomáš Vlasák šel z tribuny do oslavující kabiny, ulevil si: „Ty vole, to bylo důležitý!“ Zkušený útočník tak přesně vystihl rozpoložení pražského celku. Kdyby totiž Slavia znovu prohrála, zůstala by předposlední s minimálním náskokem na Zlín.

„Bylo to hodně těžké utkání. Byli jsme úplně na dně, když jsme prohrávali nula tři. Řekli jsme si v kabině, že musíme zabrat, protože to takhle prostě nejde. Začali jsme to plnit a zaplaťpánbů, vyšlo to,“ radoval se po utkání Sklenář, který senzační obrat řídil gólem a dvěma přihrávakmi.

Pomohlo vám, že Litvínov už si možná při vedení tři nula myslel, že je hotovo?
Tak nám pomohl hodně gól na jedna tři. Nevím, jak na tom byl Litvínov. My jsme začali hrát lépe a odrážely se k nám puky, což se v minulých zápasech nedařilo.

Těší vás, že se vám zrovna takhle povedlo ukončit sérii porážek?
Určitě. Zvlášť vítězství proti Litvínovu, který hraje výborně, což jsme věděli, se cení. Ale hlavně jsme si konečně plnili, co jsme si řekli.

Může vám to dodat sebevědomí do dalších zápasů?
Doufám, že nás tenhle zápas nakopne. Musíme jít do dalších zápasů skromně a poctivě a navázat na výkon z těch dvou třetin zápasu s Litvínovem.

Co jste říkal na docela vysokou návštěvu? Utkání sledovalo přes pět tisíc lidí.
Ani jsem to nečekal. Diváci byli parádní, taky nám pomohli k obratu.

A jak byste okomentoval brankáře Dominika Furcha? Ve třetí třetině vás několikrát zachránil, že?
Tak Domino nás... Nebo celkově gólmani nás držej, kolikrát bychom prohráli i o víc gólů. Domino to teď potvrdil, odvedl parádní výkon.