Trenér Slovanu Bratislava Jozef Chovanec (vlevo), obránce Čikoš, útočník Soumah...

Trenér Slovanu Bratislava Jozef Chovanec (vlevo), obránce Čikoš, útočník Soumah a sparťan Konaté se přes reklamní panely vracejí na hřišti poté, co byl zápas na čtyřicet minut přerušen. | foto: ČTK

Fiasko. Východní blok je pořád pozadu, prohlásil Chovanec po řádění

• 225
Bratislava (Od našeho zpravodaje) - Přelezl reklamní panely, protáhl se kolem kameramana a pomalu kráčel od hřiště. Chvíli se zastavil, prohodil pár slov, gestem ukázal k protější tribuně. A nechápal. „Je to fiasko,“ prohlásil Jozef Chovanec, kouč fotbalistů Slovanu Bratislava.

V zápase je vedl vůbec poprvé, a hned v Evropské lize a hned ve „federálním“ derby proti Spartě, za níž roky hrával a i ji trénoval. Emotivní premiéru však na téměř čtyřicet minut přerušily výtržnosti chuligánů, při nichž někteří fanoušci raději prchli z tribun k trávníku.

Když se situace uklidnila a z azylu ve VIP lóži pod hlavní tribunou se hráči vrátili na trávník, znovu je obešel, rozdal poslední rady, pokyny. Přesto Slovan ve druhé půli dostal tři góly a padl 0:3. „Viděl jsem tým v souboji s těžkým soupeřem a mám dobrý studijní materiál,“ řekl Chovanec. Co ještě řekl?

O násilí na tribunách
Fotbal se hraje pro diváky a tohle na stadiony v jedenadvacátém století nepatří. Je to fiasko a mně je z toho smutno. Je mi to líto, je to obrovská rána pro všechny, kdo mají rádi fotbal. Je to negativní, hrůzný zážitek.

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo zhruba na čtyřicet minut přerušeno utkání...

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo zhruba na čtyřicet minut přerušeno utkání Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a pražskou Spartou.

O fanoušcích a stadionech
Pořád si myslím, že východní blok je v tomto směru pozadu. Až budou lepší stadiony a naučíme se pracovat s fanouškem...

O vynucené přestávce
Nevykolejila nás, nás srazil sporný první gól. Mužstvo je v takovém stavu, že s ním každá nepříjemnost otřese.

O výkonu Slovanu
Ve druhém poločase jsme nezvládli vysoké tempo. Vydržíme pětačtyřicet minut, možná ještě dalších patnáct, ale pak se ukáže kvalita soupeře a my děláme chyby. Pokud hráči nepochopí, co po nich chceme, tak to ještě chvíli potrvá.