Brankář Marc-Andre Fleury z Pittsburghu zasahuje proti Jakubovi Voráčkovi z...

Brankář Marc-Andre Fleury z Pittsburghu zasahuje proti Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie. | foto: AP

Voráček asistoval u dvou branek, Neuvirth nastoupil za Buffalo

• 10
Hokejový útočník Jakub Voráček si připsal dvě asistence u vítězství Philadelphie 5:3 v domácím prostředí silného Pittsburghu a bodoval tak pošesté z úvodních sedmi zápasů sezony. Naopak teprve podruhé v ročníku se do branky Buffala postavil Michal Neuvirth, proti favorizovanému Anaheimu však jeho Sabres podlehli 1:4.

K hubené bilanci jediné výhry z úvodních šesti zápasů sezony přidali ve středu hokejisté Philadelphie cenný skalp, když výsledkem 5:3 dobyli led Pittsburghu. Dvěma body za asistence se na tom podílel český útočník Jakub Voráček, jenž se do statistik nezapsal jen jednou z dosavadních sedmi startů a kraluje tak tabulce produktivity Čechů v NHL.

1. Jakub Voráček (PHI), 7z. - 9b. (2+7)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 7z. - 8b. (4+4)
9. Martin Erat (ARI), 5z. - 4b. (2+2)
10. Martin Hanzal (ARI), 4z. - 3b. (1+2)

Flyers rozhodli o svém triumfu až ve třetí třetině, do které oba celky nastupovaly za smírného stavu 2:2. Voráček si připsal svůj druhý bod utkání, když v 47. minutě společně s kapitánem týmu Claude Girouxem asistoval u trefy R.J. Umbergera.

Následující gól Philadelphie na průběžných 4:2, jenž byl nakonec tím rozdílovým, vsítil v 49. minutě Matt Read. Penguins totiž ještě snížili zásluhou Marcela Goce, poslední slovo si ale při hře domácích bez brankáře vzal Sean Couturier.

V dresu Pittsburghu, jenž padl teprve podruhé z pěti odehraných zápasů, zůstal poprvé v sezoně bez bodu kapitán Sidney Crosby. Hvězdný Kanaďan během úvodních čtyř partií posbíral devět zápisů (4+5).

V konfrontaci Anaheimu s Buffalem se střetly celky z opačných pólů tabulek NHL, což se jasně projevilo na průběhu střetnutí a jeho konečném výsledku. Po hladké výhře 4:1 Anaheim vévodí Západní konferenci s průběžným ziskem deseti bodů z šesti startů. Hostující Sabres naopak uzavírají pořadí celků Východní konference s bídnou bilancí dvou bodů z šesti utkání.

Teprve podruhé v sezoně se do branky Buffala dostal Michal Neuvirth, před nímž se těší větší důvěře trenérů švédský gólman Jhonas Enroth. Favorizovaní Ducks na českého gólmana vyslali 33 střel, z nichž tři skončily za jeho zády. Hrdinou utkání byl kanadský reprezentant Corey Perry, jenž Neuvirtha dvakrát překonal a v 59. minutě střelou do prázdné branky završil hattrick.

Alespoň čestný úspěch Sabres zařídil v 55. minutě útočník Tyler Ennis, jenž tak ukončil čekání svého celku na vstřelenou branku po dlouhých 198 minutách. V předešlých dvou partiích proti Bostonu (0:4) a Floridě (0:1) totiž Buffalo vyšlo střelecky naprázdno.

Pittsburgh - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
4. Spaling, 29. Dupuis, 58. Goc - 10. Streit (Voráček), 14. Bellemare, 47. Umberger (Voráček), 49. Read, 60. Couturier. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.661. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Umberger (oba Philadelphia), 3. Spaling (Pittsburgh).

Edmonton - Washington 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
7. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 37. Nikitin - 11. Carlson, 25. Green. Střely na branku: 20:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Scrivens (oba Edmonton), 3. Green (Washington).

Anaheim - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
9., 58. a 59. Perry, 30. Kesler - 55. Ennis. Střely na branku: 34:23. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 16.067. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Andersen, 3. Lindholm (všichni Anaheim)

utkání Ottawa - Toronto bylo odloženo

Kanadská metropole Ottawa zažila šok. Neznámý útočník nejprve zranil vojáka u pomníku obětem války, poté zamířil do budovy parlamentu. Postřelený voják nakonec v nemocnici svým zraněním podlehl. V souvislosti s danými událostmi vedení NHL rozhodlo, že středeční zápas mezi Ottawou a Torontem bude odložen. Více o nešťastné události ZDE.