Chytrý náramek Sony SmartBand má pojmenování, které možná chtěl i Microsoft pro své zařízení | foto: Sony

Hodinky od Microsoftu budou „jen“ chytrý náramek

  • 11
Spekulace o chytrém nositelném zařízení od Microsoftu dostaly nový impulz. V americkém Forbesu vyšla zpráva, že už nás od jeho uvedení dělí maximálně několik týdnů.

Tak dlouho se spekulovalo, že Microsoft chystá vlastní chytré hodinky, až se z toho nakonec patrně vyklube fitness náramek. Odpovídalo by to posledním informacím amerického Forbesu, které staví na svém zdroji seznámeném s tímto projektem.

Podle něj Microsoft pracuje na fitness náramku, který bude oznámen v nadcházejících týdnech, aby se stihlo zahájení prodeje před Vánoci. Předpokládaná cena a ani podrobné funkce zatím nejsou známy. Článek se zmiňuje pouze o měření tepové frekvence a více než dvoudenní výdrži na jedno nabití. Dá se ale předpokládat, že se náramek Microsoftu nebude příliš lišit od podobných zařízení konkurence. Zvládne tedy počítat kroky, sledovat kvalitu spánku, možná tepovou frekvenci atd.

Potvrzená byla dřívější informace o podpoře všech tří hlavních mobilních operačních systémů, tedy Androidu, iOS a Windows Phone. Ke komunikaci bude tedy používat některý s otevřených formátů. Také aplikační rozhraní má být otevřené pro programátory třetích stran.

Anglický PCAdvisor připomíná dřívější spekulace, související s udělením patentu na „osobní nositelný informační systém“. Také se objevilo jméno Surface SmartWatch nebo SmartBand, které ale nyní využívá Sony.

Tom´s Hardware už v červnu psal, že se chytrý náramek od Microsoftu objeví již v říjnu a bude mít jedenáct senzorů. Má být nošen tak, aby měl displej na spodní straně ruky. To je proto, že má být pohled na vnitřní stranu předloktí přirozenější a navíc to přinese větší soukromí.

První hodinky Microsoftu se neujaly

Firma přitom nestaví ne zelené louce, již v roce 2002 představila projekt Smart Personal Objects Technology (SPOT), jehož součástí byly i chytré hodinky. První prototypy byly představeny ve spolupráci s firmami Fossil, Suunto a Citizen. V té době pro ně chtěl vytvořit vlastní komunikační síť prostřednictvím FM vln. Hodinky, a další zařízení, nakonec sloužily jako příjemce různých zpráv ze systému MSN Direct Service. Předloni byl projekt oficiálně ukončen.

Bylo to podobné jako u tabletů, které firma ukázala již v roce 2001, ale rozšířily se až díky konkurenci, která je dokázala dostat mezi lidi.

Podívejte se, co umí konkurence Microsoftu v podobě Android  Wear:

.