• 0
První poločas rozhodl. Fotbalisté Dubňan ho v duelu 10. kola přeboru Jihomoravského kraje nezvládli, a i proto nakonec s IE Znojmo padli vysoko 0:5. Podívejte se na video.

Domáci IE Znojmo se mohlo spolehnout na záložníka Železného. Dubňanskou obranu potopil nejprve v 10. minutě, pak i v poslední minutě první půle a připravil soupeři klasický „gól do šatny“ - to už hosté prohrávali o tři branky, ještě v 17. minutě pálil Dufek.

Druhý poločas byl už pouze o navyšování skóre - po jedné trefě přidali Veselý a Procházka.

„K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a podle toho vypadá i výsledek. Hosty jsme k ničemu nepustili a zápas zvládli. Jsem rád, že jsme se prosadili i gólově,“ uvedl pro jihomoravskyfotbal.cz kouč domácích Tomáš Pěnkava.

Dubňany tak se sedmi body klesly na poslední příčku tabulky. Stejný počet - ale lepší skóre - mají Bosonohy a Jevišovice.

Naopak v čele jsou dál Bohunice. Zvítězily posedmé v řadě, Bosonohy porazily 3:0 - pomohl jim brzký gól ve 4. minutě i proměněná penalta v závěru.

Výsledky 10. kola (12. hraného): SK Vojkovice - SK Olympia Ráječko 3:2 (2:2), FK IE Znojmo - FK Baník Dubňany 5:0 (3:0), Tatran Bohunice - FK SK Bosonohy 3:0 (2:0), SK Moravská Slavia Brno - FC Ivančice 6:0 (1:0), FC Kuřim - Slovan Bzenec 3:3 (1:2), Framoz Rousínov - Sokol Novosedly 1:0 (0:0), FC Moravský Krumlov - Fotbal Jevišovice 1:0 (0:0), FC Dosta Bystrc-Kníničky - FC Sparta Brno 1:1 (0:1).

1. Tatran Bohunice 11 10 1 0 34:4 31
2. FC Sparta Brno 12 9 1 2 38:11 28
3. SK Moravská Slavia Brno 11 8 2 1 33:10 26
4. FC Dosta Bystrc-Kníničky 12 6 3 3 24:19 21
5. Slovan Bzenec 10 6 2 2 29:16 20
6. SK Olympia Ráječko 11 6 2 3 27:17 20
7. FC Ivančice 12 6 1 5 24:19 19
8. FK IE Znojmo 11 4 2 5 14:20 14