• 0
V minulé sezoně fotbalisté Královic Pražská teplárenská přeboru vévodili a válcovali jednoho soupeře za druhým. A v nové sezoně? Drží se sice v popředí tabulky, výkony už však nejsou tak suverénní. Šlágr 8. kola ale zvládli podle představ - přemohli nejproduktivnější tým soutěže ČAFC Praha na jeho hřišti 3:1 a bodově se na něj dotáhli. Podívejte se na video.

Ještě jedno utkání a pražský přebor je ve třetině. Královicím nyní patří pátá příčka a na vedoucí Přední Kopaninu ztrácí sedm bodů.

„Nejsme takové Královice jako loni. Největší příčinou toho jsme my sami. Z části došlo k sebeuspokojení, taky máme hodně zraněných hráčů,“ zamýšlí se nad příčinami hrající kouč Královic Martin Hyský pro fotbalpraha.cz.

Ten v 70. minutě střetnutí s ČAFC inkasoval červenou kartu a hosté museli bránit dvoubrankový náskok.

Všechny góly totiž padly už během první půle. Úvodní branka Šmída padla po nádherné střele z dálky, pak se prosadil Formáček, který přehodil brankáře.

Za domácí sice snížil střelec Mašlej, ale v první minutě nastavení zvýšil na 3:1 pro hosty Pospíšil, v minulé sezoně nejlepší kanonýr této soutěže.

„To byl rozhodující moment. Zápas jsme si prohráli v první půli, kdy jsme lehce inkasovali. Soupeř hrál chytře na brejky,“ říkal Zdeněk Herink, trenér domácích a dodal: „Pak už jsme si nevytvořili brankové příležitosti, abychom to dotáhli do bodového zisku.“

ČAFC - Královice 1:3 (1:3)
32. Mašlej - 13. Šmíd, 26. Formáček, 45+1. Pospíšil.

Ostatní výsledky 8. kola (9. hraného): Střešovice - Motorlet B 5:2, Háje - Libuš 4:1, Tempo - Union Vršovice 1:2, Kolovraty - Meteor B 0:2, Uhelné sklady - Radotín 5:4, Třeboradice - Př. Kopanina 0:1, Admira B - Cholupice 6:0.

1. Př.Kopanina 9 8 0 1 30:9 24
2. Vršovice 9 7 2 0 17:6 23
3. Uhelné sklady 9 6 0 3 29:19 18
4. ČAFC 9 5 2 2 32:17 17
5. Královice 9 5 2 2 23:15 17
6. Cholupice 9 5 1 3 21:20 16
7. SK Střešovice 9 3 4 2 19:17 13
8. Třeboradice 9 4 1 4 17:18 13