Českobudějovičtí hokejisté se radují z gólu.

Českobudějovičtí hokejisté se radují z gólu. | foto: Marek Podhora, MF DNES

Jako Granlund. Famózní trik budějovického Švihálka nastartoval obrat

• 10
Je to dech beroucí trik, který když se v hokejovém utkání vyvede, je z toho nádherný gól. Supergól. A přitom vypadá tak jednoduše - za brankou si „přilepit“ puk na čepel hokejky a ve vzduchu ho florbalově zasunout do sítě. Proslavil se jím před třemi lety finský útočník Mikael Granlund, nyní ho ve 12. kole první ligy oživil Michal Švihálek z Českých Budějovic v zápase s Prostějovem.

Hrála se 44. minuta prvoligového duelu a České Budějovice na domácím ledě prohrávaly s Prostějovem těsně 1:2. Přišla však chvíle Michala Švihálka, jedenadvacetiletého odchovance Jindřichova Hradce, jenž od této sezony hájí barvy Motoru.

A právě jeho v pořadí čtvrtý gól sezony byl úchvatný.

Domácí se usadili v útočném pásmu, Švihálek převzal přihrávku, za brankou se zbavil dotírajícího prostějovského protihráče, udělal kličku, chvíli si puk připravoval až...

Udělal přesně to, co Granlund. Vzpomínáte? Právě trefa Mikaela Granlunda dostala na světovém šampionátu před třemi lety Finy do finále. Od té doby se z podobné situace prosadil třeba Švéd Nicklas Danielsson v dresu Lva Praha, ještě dříve tento trik zkoušel Viktor Ujčík, ale on branku nedal.

To mladík Švihálek ano. Budějovice srovnaly na 2:2 a když v 53. minutě přesně pálil Heřman, obrat byl dokonán.

Jihočeský tým zvítězil po sedmé v sezoně a patří mu druhá příčka, na vedoucí Třebíč nyní ztrácí jediný bod.