• 0
Že jsou fotbalisté Horní Břízy v tabulce přeboru Plzeňského kraje až na devátém místě? Že po devátém kole mají teprve třetí výhru? Nic z toho nebylo překážkou, aby nevyhráli na půdě Horšovského Týna až zarážejícím rozdílem několika tříd. Horní Bříza totiž zvítězila vysoko 9:1! Podívejte se na video.

Funkcionářům domácího Horšovského Týna zbyly po utkání jen oči pro pláč.

„Hned na úvod jsme dostali smolný gól, hráli si s námi jako kočka s myší. Nestačili jsme na soupeře vůbec v ničem,“ smutnil pro plzensky.denik.cz vedoucí mužstva František Věneček.

Rozhodující byla první půle, po níž si hosté vytvořili dostatečný náskok 5:0, ve druhém poločase pak přidali ještě čtyři góly, z toho tři dal Pauckner, jenž přesně pálil ve 47., 48. a 82. minutě.

A čestný úspěch domácích? Ten přišel až příliš pozdě, v 88. minutě se trefil Paluch.

Nezaváhaly první dva celky soutěže - exdivizní ZČE Plzeň vyhrála v Bolevci 2:0, druhé Vejprnice zvítězily doma proti rezervě Rokycan 3:0.

Třetí Koloveč v sestavě s bývalým ligovým kanonýrem Tomášem Doškem rovněž ovládla své střetnutí proti Rapidu Plzeň, ale až po penaltovém rozstřelu. Základní hrací doba gól nepřinesla.

Výsledky 9. kola: Rapid Plzeň - Koloveč 0:1 na pen., Bolevec - ZČE Plzeň 0:2, Chotíkov - Přeštice 3:2, Vejprnice - Rokycany B 3:0, Černice - Rozvadov 2:1, Zruč - Holýšov 2:1 na pen., Horšovský Týn - Hor. Bříza 1:9, Domažlice B - Horažďovice 4:1.

1. SK ZČE Plzeň 9 7 2 0 0 26:5 25
2. SK Slavia Vejprnice 9 6 2 0 1 25:9 22
3. Slavoj Koloveč 9 6 1 0 2 39:15 20
4. SKP Rapid Sport 9 4 1 2 2 12:12 16
5. TJ Rozvadov 9 4 1 1 3 23:18 15
6. FK Holýšov 9 3 0 5 1 11:5 14
7. TJ FC Chotíkov 1932 9 3 2 0 4 14:25 13
8. FC Dynamo Horšovský Týn 9 3 1 1 4 11:24 12