• 0
Pořádky ve fotbalovém přeboru Jihočeského kraje se po 9. kole mění. Lídrem už není Třeboň, která jen remizovala s Rudolfovem 1:1. O skóre ji přeskočil Osek, jenž naplno bodoval proti Soběslavi (3:0). Podívejte se na video.

Třeboň remizovala podruhé v nové sezoně. Obě branky v zápase na půdě Rudolfova padly už během první půle.

Benhák tečoval ve 25. minutě trestný kop Maxy přímo k tyči a Třeboň vedla 1:0.

Jenže odpověď domácích přišla záhy, když Syrovátka ve 31. minutě přehodil z úhlu brankáře Skálu a vyrovnal na 1:1.

„Celý zápas byl bojovný z obou stran. Kombinovat se moc nedalo, protože terén nebyl vůbec dobrý. Dalo se hrát pouze vzduchem, ale to jsme nechtěli pochopit a pořád šla naše hra po zemi. Vytvořili jsme si pár šancí, které jsme neproměnili, a v závěru jsme měli štěstí a byli rádi za bod,“ zhodnotil duel pro jihoceskyfotbal.cz kouč Třeboně Marcel Tomášek.

Klíčem úspěchu pro Osek ve střetnutí se Soběslaví byla první půle, kdy domácí vstřelili všechny tři branky a v dalším dějství už nepřipustili komplikace.

„Především v prvním poločase bylo utkání v Oseku jednoznačnou záležitostí, a pro nás mohlo být ještě hůř. Domácí nás jasně předčili v nasazení a důrazu. Když k tomu přidáme opět hrubé chyby v naší rozehrávce, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek,“ smutnil soběslavský kouč Radek Hajič.

Výsledky 9. kola: Čimelice - Jankov 1:2, Želeč - Dražice 1:2, Dačice - Písek B 2:1, Sedlice - J. Hradec 1:1, Rudolfov - Třeboň 1:1, Osek - Soběslav 3:0, Veselí - Kaplice 2:2, Hluboká - Prachatice 0:3.

1. TJ Osek 9 6 2 1 23:8 20
2. Jiskra Třeboň 9 6 2 1 20:5 20
3. FK Jindřichův Hradec 1910 9 4 3 2 15:7 15
4. SK Rudolfov 9 4 2 3 21:15 14
5. SK Siko Čimelice 9 4 2 3 16:11 14
6. FK Tatran Prachatice 9 4 2 3 12:15 14
7. FK Spartak Kaplice 9 4 2 3 16:21 14
8. FC Písek B 9 3 4 2 14:10 13