• 0
Fotbalisté Vyšehradu nabírají v třetí nejvyšší soutěži ČFL skvělou formu. V 9. kole si připsali už šestou výhru za sebou, když porazili Louňovice na jejich hřišti 4:1, zápas přitom museli otáčet. A soupeř tak již není lídrem. Podívejte se na video.

Šestá výhra za sebou = posun na šesté místo České fotbalové ligy.

Vyšehrad nyní ztrácí šest bodů na vedoucí střížkovské Bohemians. Tento tým má ještě lepší formu - zvítězil posedmé v řadě, oproti druhým Domažlicím má ale zápas k dobru.

Bohemians Praha zdolali Písek 2:0, o góly se postaral Kocourek s Nešporem. To Vyšehrad měl s momentálně třetími Louňovicemi větší práci.

Domácí se totiž ve 24. minutě ujali vedení, když jeden z louňovických fotbalistů sklepl balón na Vondráčka, jenž lacino obešel vyšehradského stopera a otevřel skóre utkání.

Ale hosté jsou v ráži a ještě do přestávky stihli skóre otočit. Spasil jej nejprve roh a pak chytré prodloužení míče na Frimmela, který obrat dokonal.

Vyšehrad ovšem v druhé půli přidal pojišťovací trefy. V 66. minutě se radoval Ansuma a o dvanáct minut později zvýšil na konečných 4:1 pro hosty Stejskal.

„V úvodu zápasu jsme proměnili jen jednu z několika šancí, které jsme měli, a Vyšehrad potom potrestal obě naše chyby v defenzivě. Potom jsme se už nedokázali vrátit do hry. Soupeř byl lepší po technické stránce, lépe obsazoval naše hráče a byl také tvrdší, prostě celkově lepší,“ řekl na vyšehradském webu šéf Louňovic Petr Šusta.

Výsledky 9. kola (10. hraného): Bohemians Praha - Písek 2:0 (1:0), Chrudim - Admira Praha 7:0 (5:0), Loko Vltavín - Domažlice 2:0 (0:0), Králův Dvůr - Čáslav 1:1 (1:1), pen. 2:3, Meteor Praha - Chomutov 1:2 (0:1), Převýšov - Štěchovice 1:2 (1:2), Jirny - Zápy 2:3 (0:2), Louňovice - Vyšehrad 1:4 (1:2), SK Union 2013 - Benešov 1:0 (0:0).

1. Bohemians Praha 10 7 1 1 1 19:7 24
2. Domažlice 9 6 1 1 1 22:8 21
3. Louňovice 10 7 0 0 3 23:12 21
4. SK Union 2013 10 6 1 0 3 14:12 20
5. Jirny 10 5 2 0 3 19:13 19
6. Vyšehrad 10 6 0 0 4 17:18 18
7. Králův Dvůr 10 4 1 3 2 24:13 17
8. Loko Vltavín 10 5 0 2 3 12:8 17