Marek Ďaloga | foto: ČTK

Sparta má s Libercem šest bodů za víkend, radoval se hokejista Ďaloga

• 8
Tato neděla byla v hlavním městě ve znamení souboje Sparty a Libercem. Krátce po vítězství fotbalistů 1:0 vyzvali severočeský celek také sparťanští hokejisté. V rámci 9. kola extraligy zvítězili 4:2 a vítěznou branku vstřelil slovenský obránce Marek Ďaloga. "Jsme rádi za tři body, protože výkon tak dobrý nebyl," řekl.

Tři body? Kdyby se výsledky dvou nejpopulárnějších sportů daly dohromady, bylo by z toho celkem šest bodů pro Spartu proti Liberci. "Máme šest bodů za víkend. Kluci v kabině výsledek fotbalu prozradili, ale nijak extra jsme to neprožívali," poznamenal Ďaloga ke speciální akci pro fanoušky.

Jak byste popsal vaši výhru nad Libercem?
V první třetině jsme hráli, jak jsme chtěli. Byly tam šance, fauly, využili jsme přesilovky. Ve druhé třetině jsme dělali, co jsme neměli. Víc jsme faulovali. Znova nás podržel brankář, ve třetí třetině jsme to ubojovali. Jsme rádi za tři body.

Přitom Liberec srovnal na dva dva v oslabení chvíli před koncem.
Dostali se tím do laufu. Nám pomohlo, že jsme je z toho zase rychle dostali.

Ano, vy jste vstřelil gól ještě ve stejné přesilovce. Popište tu akci, prosím.
Snažili jsme hrát to, co nám trenér říkal a co jsme nacvičovali ráno na rozbruslení. V první třetině jsme netrefovali branku. Dostal jsem dobrou nahrávku a naštěstí to tam padlo.

Vyhovovalo vám, že se liberecká branka přezkoumávala u videa? Mohli jste se trochu uklidnit.
Dá se to tak říct, ale asi to vyhovovalo i jim. Nám se to nesmí stávat.

Možná k divoké 54. minutě ani nemuselo dojít, kdybyste v průběhu zápasu proměnili šance, že?
Jasně, kdybychom šance proměnili, tak by to byl klidnější zápas. Ve Zlíně jsme hráli dobře, ale nedali šance. Proti Liberci to byl důležitý zápas, potřebovali jsme se vrátit na vítěznou vlnu. Jsme rádi, že se to povedlo.

V týdnu vás čeká závěrečný zápas základní skupiny Ligy mistrů. Co to pro vás znamená?
Pro nás je to nejdůležitější zápas. Když vyhrajeme, tak postupujeme do další fáze. To byl náš cíl před sezonou, abychom šli dál. Doufám, že nám to vyjde.

S německým týmem Adler Mannheim jste v září prohráli v prodloužení. Co by na soupeře mohlo platit v odvetě?
Musíme hlavně bruslit. Němci předvádějí kanadský styl, hrají jednoduše, jezdí. Když se jim v tomhle vyrovnáme, tak je přehrajeme. U nich to byl vyrovnaný zápas.