Lukáš Pokorný (vpravo) v zápase proti Teplicím. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Ruku jsem si trefil sám, penalta pro Spartu být neměla, řekl Pokorný

• 176
Dvacet minut před koncem zápasu nahradil Miloše Karišika, který měl žaludeční problémy. A byl to právě liberecký obránce Lukáš Pokorný, po jehož hře rukou zahrávali sparťanští fotbalisté rozhodující penaltu. „Podle mě být neměla,“ řekl po porážce 0:1.

Jak jste ten penaltový moment viděl?
Ruku jsem si trefil sám, takže podle mě to penalta být neměla. Co vím, tak je to takhle v pravidlech. Ale je to rozhodnutí rozhodčího a já ho hodnotit nebudu.

Právě tohle vyčítali rozhodčímu Jiří Fleišman a Josef Šural?
Ano, za tyhle protesty dostali žlutou kartu.

Stopeři obvykle nestřídají, když nemají zdravotní problémy. Co bylo Miloši Karišikovi, že jste šel na hřiště vy?
Už o poločase měl nějaké zdravotní problémy, bylo mu špatně. Říkal, že to ještě zkusí, ale asi to nešlo, a tak jsem tam musel jít já.

Sparta do té doby moc šancí neměla.
Přežili jsme pár závarů, ale pak jsme dostali gól z takovéhle... Možná mé hlouposti. Ale fakt si myslím, že to penalta být neměla. Škoda, ztratili jsme bod.

Myslíte, že už byste to k bodu dotáhli, kdyby nebylo té penalty?
Já myslím, že jo. Do dalších šancí se Sparta nedostávala. Penalta to rozhodla.

Prožíváte velké zklamání?
Pro mě určitě. Nastoupit v sedmdesáté minutě a za chvíli být u odpískané penalty. A ještě k tomu u takovéhle! Ano, je to velké zklamání pro mě i pro celý tým.

Dařilo se vám plnit taktiku, se kterou jste na Spartu přijeli?
Nechtěli jsme pouštět do hry jejich kraje, kde jsou silní. To se nám docela dařilo, moc nebezpečných centrů neměli. A uhlídali jsme i Davida Lafatu. Takticky jsme to splnili, ale potom rozhodla takováhle blbost.

Zatím sbíráte jen body za remízy. Jak dál?
Máme jednu výhru, a to je hrozně málo. Vždycky nám chybí krůček. Ale už to musíme zlomit. Pohled na tabulku je strašný.