Čech nahradil zraněného Courtoise, od Arsenalu gól nedostal a vyhrál

• 78
Fotbalový brankář Petr Čech z Chelsea nastoupil v průběhu utkání do šlágru 7. kola proti Arsenalu. Ve 24. minutě za stavu 0:0 střídal Thibauta Courtoise, který nemohl pokračovat kvůli zranění. Byl to první Čechův start v letošním ročníku anglické nejvyšší soutěže. Chelsea vyhrála 2:0 a upevnila si vedení v tabulce. Posledních osm minut odehrál za poražené Tomáš Rosický.

„Jsem vždycky připraven, takže jsem neměl problém naskočit do hry v průběhu zápasu,“ řekl Petr Čech pro svůj web.

„Získali jsme velmi důležité tři body proti velice těžkému soupeři a na reprezentační sraz se mi bude odjíždět s dobrým pocitem.“.

Šest zápasů a něco málo přes dvacet minut. Tak dlouho Petr Čech čekal, než se dostane do brány Chelsea v letošním ročníku Premier League. Pomohlo mu k tomu zranění konkurenta.

Ta situace nápadně připomínala nešťastný moment z října 2006. Čech se vrhl pod nohy Stephenu Huntovi z Readingu, který ho zasáhl do hlavy. Skončilo to vážným zraněním, po kterém byl český brankář operován a od té doby musí nosit helmu.

O osm let později se Thibaut Courtois, nová jednička Chelsea, vrhl pod nohy Alexi Sánchezovi z Arsenalu, který setrvačností do gólmana narazil a nechtěně ho stehnem trefil do pravé tváře.

Dvaadvacetiletý belgický gólman zůstal ležet, pak se však oklepal a po ošetření pokračoval ve hře. Běžela 10. minuta a Čech, který se už rozcvičoval, si zase sedl na lavičku.

Po dalších deseti minutách však Courtois ukázal: „Nejde to, musím střídat.“

O deset let starší Čech se vysvlékl do žlutého dresu, nasadil černou helmu a za potlesku zaplněných tribun vběhl na hřiště. "Čechovi jsem naprosto věřil. Courtois byl preventivně převezen do nemocnice, ale jeho zranění není až tak vážné," řekl trenér José Mourinho.

Krátce po střídání Čech sledoval, jak po faulu Koscielnyho na Hazarda sám postižený proměnil penaltu a Chelsea šla v 27. minutě do vedení.

Poté si připsal důležitý zákrok, když byl včas u míče před Wilsherem, který by se jinak ocitl v gólové šanci. Jistě působil i v dalším průběhu, ale příliš práce neměl.

V 78. minutě zvýšil Diego Costa na konečných 2:0.

Čech v letošním ročníku odchytal za Chelsea jen vítězný duel Ligového poháru proti Boltonu.

„Šli jsme do vedení a bylo důležité, že jsme soupeře nepustili, aby se dostal zpátky do utkání. Naopak jsme ve druhé půli dokázali přidat potvrzující gól, který definitivně rozhodl,“ poznamenal Čech.