Koblasa z Karlových Varů střílí první branku utkání do sítě libereckého brankáře Marka Schwarze | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Slavia urvala vítězství v samém závěru, Liberec zase selhal doma

• 35
Hokejisté Slavie po dvou prohrách zabrali, v dohrávce 6. kola porazili Vítkovice 4:2 a v tabulce se posunuli na osmou příčku. O bod před nimi jsou Karlovy Vary, které v předehrávce 12. kola zvítězily v Liberci 4:1. Severočeši naopak další domácí ztrátou potvrdili špatný vstup do sezony a jsou až desátí.

Slavia se raduje ze šťastného vítězství, protože rozhodující gól vstřelila v poslední minutě, navíc se ji nepovedl vstup do utkání a musela dotahovat náskok soupeře. O to cennější body pro ní jsou, zvlášť když díky tomu zastavila výsledkový propad.

Nespokojenost musí vládnout v Liberci, který prohrál ve třetím ze čtyř domácích zápasů. Naopak Karlovy Vary hrajou nad očekávání dobře a dokázaly vyhrát i bez svého kapitána Radka Dudy, jemuž disciplinární komise před zápasem udělila pětizápasový distanc za faul na slávistu Klhůfka.

Slavia - Vítkovice 4:2

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Pro slávisty se utkání nezačalo vyvíjet nejlíp, jelikož na začátku druhé třetiny poměrně lacino inkasovali: nahozený kotouč brankář Furch vyrazil těsně před sebe, kam nejrychleji najel Šedivý a překonal ležícího gólmana. Domácí však ještě v prostřední části během dvou minut vyrovnali a postaral se o to v obou případech Poletín. Poprvé šikovnou tečí Bednářovy střely, podruhé pro změnu dorážkou, opět po Bednářově střele. Slávistický lídr byl ostatně u všech gólů, především u toho třetího, vítězného: vybojoval puk v rohu a přesnou přihrávkou našel před bránou beka Šticha, jenž nezaváhal. Bednář dílo dokonal dvě vteřiny před koncem gólem do prázdné klece při power-play soupeře.

Ladislav Lubina (Slavia): "Po dvou porážkách jsme hráli doma a byl před námi úkol získat nějaké body. Jsem nesmírně rád, že se nám to podařilo, přestože se utkání nevyvíjelo v náš prospěch. Ale takovou zarputilostí, vůlí a velmi dobrým výkonem naší první řady se nám to utkání podařilo strhnout na svou stranu a za to bych chtěl klukům poděkovat."
Peter Oremus (Vítkovice): "Musíme se vrátit k té hře, kterou jsme venku hráli; být agresivní, tvrdí, čímž jsme ty zápasy vyhrávali. Je vidět, že když nehrají ti čtyři hráči, co jsou zranění - hlavně v útoku - tak nám opravdu chybí a mužstvo je potřebuje. I tak jsme ale ten zápas měli dotáhnout alespoň k bodu. Nemůžeme dostat gól 40 vteřin před koncem."

Branky a nahrávky: 34. Poletín (Bednář), 36. Poletín (Bednář), 60. Štich (Bednář), 60. Bednář - 21. Šedivý (Klok), 44. Svačina (Roman). Rozhodčí: Horák, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1. Diváci: 2582.

Slavia: Furch - Štich, Knot, Valach, Holub, Kolařík, Krejčí, Barák - Bednář, Vlasák, Tomica - Stránský, Klhůfek, Sklenář - M. Čermák, Vas, Weissmann - Tomek, Andres, Poletín. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

Vítkovice: Šindelář - Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel - J. Káňa I, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, E. Němec, Šedivý - Kucsera, Kolouch, Zdráhal. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec - Karlovy Vary 1:4

Liberec se opět trápil. Bulíř sice dokázal na začátku třetí třetiny bekhendovou dorážkou zareagovat na Koblasovu trefu z první třetiny a vyrovnat, jenže jeho spoluhráče to nenakoplo. Varům naopak vrátil vedení o čtyři minuty později Tomeček, který se pohotově trefil z mezikruží přesně pod horní tyčku. Když v čase 56:37 objel hostující Balán libereckého beka Kolmanna i brankáře Schwarze a z úhlu zvýšil na 3:1, bylo rozhodnuto. Definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem v utkání Tomeček, který skóroval při zoufalé snaze domácích bez brankáře. Pro Severočechy je výsledek krutý, protože byli po většinu utkání lepším a aktivnějším týmem.

Pavel Hynek (trenér Liberce): "Myslím, že výsledek je pro nás hodně krutý. V první třetině nám asi tak deset minut chyběl lepší pohyb a agresivita, ale pak jsme se zvedli a ve druhé třetině jsme měli drtivou převahu. Nedokázali jsme to ale vyjádřit brankově. Zlomový moment utkání byla situace za stavu 1:1, kdy jsme jeli dva na branku a nedokázali jsme to proměnit. Pak soupeř zápas naklonil na svoji stranu po čistě vyhrané buly. O body jsme se připravili nedůrazem v koncovce. Z toho tlaku a z těch šancí to tam musíme dotlačit i s gólmanem."
Karel Mlejnek (trenér Karlových Varů): "Za tři body jsme šťastní, nemůže to být jinak. Stálo při nás obrovské štěstí. Soupeř nás od druhé třetiny tlačil obrovským způsobem, přeneslo se to i do třetí třetiny. Myslím, že klíčový moment zápasu byl ve třetí třetině, kdy po naší ztrátě puku jel soupeř v situaci dva na nikoho, a nedal. Kdyby domácí dali na 2:1, tak jsme dnes pravděpodobně odjížděli bez bodu nebo možná jen s jedním bodem. Toho jsme si vědomi."

Branky a nahrávky: 43. Bulíř (Bakoš, Filippi) - 16. Koblasa (R. Pšurný, Redlihs), 47. V. Tomeček (Heizer, Skuhravý), 57. Balán (J. Tomeček),59. V. Tomeček. Rozhodčí: Hribik, Šindler - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:3. Diváci: 2853.

Liberec: Schwarz - Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolman, Vitásek, Voráček, Plutnar - Bartek, Vampola, Valský - Bakoš, Filippi, Bulíř - Jass, Bulík, P. Jelínek - Urban, Kica. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - D. Hruška, J. Kverka ml., Vachovec - Koblasa, Balán, R. Pšurný - V. Tomeček, Skuhravý, Heizer - Flek, R. Hruška, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.