Jiří Sekáč slaví svůj gól. S pochvalou přijíždějí spoluhráči z Montrealu Jacob...

Jiří Sekáč slaví svůj gól. S pochvalou přijíždějí spoluhráči z Montrealu Jacob De La Rose a Darren Dietz . | foto: Reuters

Havlát, Sekáč, Vrbata a Polák slavili gól, Neuvirth šestkrát inkasoval

• 9
V pátek se hokejová NHL posunula ke startu nové sezony dalšími osmi přípravnými duely. Již podruhé se za slavný Montreal střelecky prosadil o místo bojující Jiří Sekáč. Gól slavil také novic v dresu New Jersey Martin Havlát, kterému asistoval Patrik Eliáš, a rovněž posila Vancouveru Radim Vrbata. Dařilo se i obránci Romanu Polákovi (1+2), jenž byl u tří z celkových šesti branek Toronta v síti buffalského Michala Neuvirtha.

Třetí zápas přípravy a opět na ledě soupeře. Hokejisté New Jersey se tak připravují na ostrý start sezony, kterou zahájí sérií čtyř venkovních duelů. Po úvodní výhře 5:4 nad Rangers utrpěli Devils dvě prohry, když ve čtvrtek padli 0:4 s Philadelphií a o den později neuspěli s Islanders 2:3 po samostatných nájezdech.

Proti Ostrovanům kouč Peter DeBoer tentokrát nasadil z pětice Čechů (nehráli Jágr, Židlický a T. Kaberle) pouze útočníky Martina Havláta s Patrikem Eliášem, kteří v 29. minutě využitou přesilovkou zařídili první gól hostů a snížili na 1:2. Vyrovnání pak trefil v 42. minutě další proměněnou početní převahou Michael Ryder.

V penaltovém rozstřelu za New York z trojice střelců skórovali Kyle Okposo a Brock Nelson, přičemž za New Jersey se prosadil pouze mladíček Reid Boucher. Neuspěli Adam Henrique a Havlát.

Už celkově k pátému přípravnému souboji v pátek nastoupili hokejisté Toronta. Po dvou výhrách nad Philadelphií a dvou nezdarech s rivaly z Ottawy přemohli Buffalo výsledkem 6:4. V produktivitě se dařilo především trojici hráčů Maple Leafs se shodnou bilancí (1+2), Tyleru Bozakovi, Joshi Leivovi a českému obránci Romanu Polákovi.

Buffalo, které mělo ve svém kádru dvougólového střelce Chrise Stewarta, kanadský celek přestřílelo 38:22. S šesti inkasovanými góly se však těžko vyhrává. Smolný zápas v brance Sabres při své první účasti v letošní přípravě (první duel absolvoval Nathan Lieuwen, druhý pak Jhonas Enroth) odchytal český gólman Michal Neuvirth, jenž inkasoval všech šest branek Maple Leafs.

Na neutrálním ledě arény Colisee Pepsi v Quebecku se střetly celky Colorada a Montrealu. Zápas skončil výhrou kanadského celku 3:2, který se stejným skóre ovládl všechny ze svých úvodních tří přípravných duelů. Do dvou z nich zasáhl i český talentovaný útočník Jiří Sekáč a pokaždé se gólově prosadil. Po zásahu proti Bostonu z úterý 23. září přidal branku i v pátek proti Avalanche.

Tři využité přesilovky stály za výhrou hokejistů Vancouveru 3:0 nad Calgary. U všech branek asistoval centr Henrik Sedin, po jehož akcích se radovali z gólu Linden Vey, Jannik Hansen a český kanonýr Radim Vrbata. V dresu Flames do zápasu nastoupil Jiří Hudler. Stejně jako jeho spoluhráči ovšem proti brankářské dvojici Canucks, Ryan Miller - Joacim Eriksson, nic nevymyslel.

S pěti střeleckými pokusy platil Tomáš Hertl společně s Brentem Burnsem, jenž vypálil na branku soupeře dokonce sedmkrát, mezi nejaktivnější hráče San Jose. V řádné hrací době a prodloužení se však Sharks rozešli s týmem Arizony pouze za smírného stavu 1:1 a v rozhodujících nájezdech byli šťastnější hosté. Za San Jose se stejně jako ze hry prosadil pouze Joe Pavelski, kdežto Arizona proměnila nájezdy dva díky Justinu Hodgmanovi a Lucasi Lessiovi. Výhru tak slavil i obránce Zbyněk Michálek, gólman Marek Langhamer a útočníci Martin Hanzal s Martinem Eratem do hry nezasáhli.

Boston, za který ani napotřetí nenastoupil zraněný mladík David Pastrňák, padl v přestřelce na ledě Washingtonu. I díky dvěma trefám kapitána Alexe Ovečkina Capitals uspěli 5:4 po prodloužení. Vítěznou branku zaznamenal v 63. minutě forvard Troy Brouwer. Bostonský centr David Krejčí odehrál 20 minut čistého hracího času, do statistik se však nezapsal.

Výsledky přípravy na NHL:

Buffalo - Toronto 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)
9. a 19. Stewart, 24. McCabe, 59. McCormick - 10. Polák, 16. Bozak, 17. Phaneuf, 23. Komarov (Polák), 39. Clarkson (Polák), 50. Leivo. Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal 59:22 minuty, z 22 střel inkasoval šest branek a úspěšnost zákroků měl 72,7 procenta.

Colorado - Montreal 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), hráno v Québecu
18. E. Johnson, 46. R. O'Reilly - 29. Andrighetto, 48. Sekáč, 55. Prust.

Washington - Boston 5:4 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)
7. a 35. Ovečkin, 38. Latta, 45. L. O'Brien, 63. Brouwer - 23. a 36. Griffith, 9. Matt Fraser, 38. Lindblad.

Tampa Bay - Dallas 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
Branky: 9. a 25. Stralman, 17. Kunyk, 29. Kučerov, 34. Corrente, 48. R. Callahan - 12. Blanchard, 17. Ranford, 49. Spezza.

New York Islanders - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0), hráno v Brooklynu
Branky: 9. Pulock, 12. McDonald, rozhodující sam. nájezd B. Nelson - 29. Havlát (Eliáš), 42. Ryder.

Chicago - New York Rangers 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
30. Rasmussen - 1. Lindberg, 11. Duclair, 54. J.T. Miller, 57. Hrivík.

Vancouver - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. Vey, 31. Hansen, 43. Vrbata.

San Jose - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
28. Pavelski - 4. Hodgman, rozhodující sam. nájezd Lessio.