Aleš Hemský z Dallasu překonává z nájezdu brankáře Michaela Housera z Floridy.

Aleš Hemský z Dallasu překonává z nájezdu brankáře Michaela Housera z Floridy. | foto: AP

Útočníci Hemský s Michálkem v přípravě na NHL rozhodli nájezdy

• 1
Hokejoví útočníci Aleš Hemský a Milan Michálek ve středečních přípravných zápasech NHL zařídili svým celkům výhry trefami ze závěrečných samostatných nájezdů. Hemský byl jediným úspěšným střelcem rozstřelu, díky čemuž Dallas odjížděl z Floridy s výhrou 4:3. Michálek pak v souboji proti Torontu ve čtvrté sérii nájezdů překlopil výhru na stranu Ottawy.

Kromě vítězného nájezdu si Hemský připsal i jednu asistenci, když v 10. minutě figuroval u využité přesilovky Patricka Eavese.

V sestavě vítězného Dallasu byli kromě letní posily z Ottawy, kterou zámořští novináři zvolili třetí hvězdou utkání, ještě další dva Češi. Mladí útočníci Radek Faksa a Matěj Stránský. Do statistik se však nezapsali. Za domácí Floridu pro změnu tentokrát nenastoupil zkušený Tomáš Fleischmann.

Podobně jako trefa Hemského, byl rozdílem v prvním zápase mezi Torontem a Ottawou proměněný nájezd Milana Michálka.

Hostující Senators nejprve v rozstřelu poslal do vedení Alex Chiasson, ve třetí sérii však k radosti zaplněné arény Air Canada Centre srovnal Connor Brown. V následující dvojici ale domácího talentovaného nováčka Williama Nylandera předčil zmiňovaný Michálek.

V řádné hrací době Toronto dvakrát vedlo. Průběžné stavy 2:0 a 3:1 nicméně do vítězného konce nedotáhlo. Ottawa tak ve stejný den slavila nad Maple Leafs hned dva triumfy. Rozdělením širších kádrů totiž tradičního soupeře porazila i ve druhém duelu pro změnu skóre 3:2.

V rámci programu Kraft Hockeyville, kterým vedení NHL přispívá k podpoře kanadského hokeje a představuje slané týmy v menších městech země, ve středu zavítaly do Sylvan Lake v Albertě celky Calgary a Arizony. V řádné hrací době se na neutrálním ledě oba tábory rozešly za smírného stavu 3:3 a v prodloužení přiklonil výhru na stranu Flames útočník Glencross.

Boston v sestavě stále bez zraněného mladíka Davida Pastrňáka a tentokrát i zkušeného Davida Krejčího porazil na domácím ledě Washington s forvardem Jakubem Vránou v poměru 2:0. Rozhodující akci zařídil v 55. minutě při početní převaze kapitán Bruins Zdeno Chára. V poslední minutě výsledek pojistil zásahem do prázdné branky Simon Gagne, jenž v kempu bojuje o smlouvu. O čisté konto domácích se podělili brankáři Tuukka Rask (14 zákroků) a Jeremy Smith (12 zákroků).

Winnipeg, jenž ve středu nenasadil do akce útočníka Michaela Frolíka s brankářem Ondřejem Pavelcem, neudržel na domácím ledě vedení 2:0 nad Edmontonem. Oilers v prostředním hracím dějství sérií tří branek otočili výsledek na svou stranu. Rozdílovou trefu si připsal obránce Justin Schultz.