Martin Hanzal (v červeném) z Arizony překonává Patrika Bartošáka z Los Angeles.

Martin Hanzal (v červeném) z Arizony překonává Patrika Bartošáka z Los Angeles. | foto: AP

Voráček s Hanzalem byli u tří gólů, bodovali i Havlát, Eliáš a Kaberle

• 6
Druhý hrací den přípravy na novou sezonu hokejové NHL bylo na programu celkem dvanáct zápasů. Z Čechů se bodově prosadila trojice v kádru New Jersey. Shodně jednou asistencí přispěli k výhře 5:4 nad Rangers útočníci Havlát s Eliášem a obránce Kaberle. Velkou formu naznačil Voráček, bilancí 1+2 táhl Philadelphii, a skvěle si vedl i Hanzal, když rovněž se třemi body (2+1) řádil pro změnu za Arizonu.

Hlavní hvězdou derby mezi Rangers a New Jersey se stal hostující útočník Michael Ryder, jenž výhru 5:4 podpořil dvěma góly a jednou asistencí. Vidět byli i Češi. Hvězdný Jaromír Jágr do první přípravy Devils ještě nezasáhl, trio Martin Havlát - Patrik Eliáš - Tomáš Kaberle si ale odneslo po jedné asistenci.

Prvně jmenovaní útočníci připravili přesilovkovou trefu v 52. minutě na průběžných 4:2 pro Erica Gelinase a o smlouvu bojující Kaberle asistoval u rozdílové trefy Adama Henriquea z času 59:08. Zkušený bek odehrál téměř 26 minut čistého hracího času, nejvíce ze všech hráčů New Jersey, a kromě přihrávky měl i dva plusové body do tabulky +/-.

Philadelphia s rozděleným kádrem absolvovala dva zápasy. V domácí partii Flyers porazili Washington 5:4, když se hned čtyřikrát radovali při přesilové hře. Druhou hvězdou utkání byl s bilancí 1+2 zvolen český forvard Jakub Voráček. Ještě o bod lépe na tom byl švýcarský bek Mark Streit (1+3). V dresu Capitals porážce nezabránili mladíci Jakub Vrána a Tomáš Kundrátek. Ve druhém duelu Philadelphia prohrála 2:3 po prodloužení na ledě Toronta.

Pittsburgh hrající bez svých největších hvězd přivítal Detroit, kterému pouhé dvě trefy v podání Tomáše Tatara a Pavla Dacjuka stačily na hubenou výhru 2:1. Na finální třetinu se do branky Red Wings na místo Jimmyho Howarda postavil český mladík Petr Mrázek a z 10 střel Penguins neinkasoval.

Útočník Michael Frolík asistoval u rozdílové branky Bryana Littlea, jenž zařídil Winnipegu domácí výhru 2:1 nad Minnesotou. Gólman Ondřej Pavelec odchytal úvodních třicet minut zápasu a ze 14 střel neinkasoval. Střídající Hutchinson přišel o čisté konto až v čase 59:46, kdy za Wild zkorigoval výsledek Tyler Graovac.

Po letním přesunu z Ottawy do Dallasu naskočil do prvního duelu v novém dresu Aleš Hemský. Společně se svým parťákem a dalším novicem Jasonem Spezzou v přesilovce z 45. minuty připravili gól pro Jordie Benna. Stars tak i díky dané trefě uspěli nad St. Louis v poměru 4:3.

Skvělý večer prožil Martin Hanzal. Urostlý centr dal dva góly a na další přihrál, díky čemuž se stal hlavní postavou vítězství Arizony 5:4 po nájezdech nad Los Angeles. V dresu Kings v průběhu zápasu nastoupil český brankář Patrik Bartošák a za odchytaných 35 minut z 21 střel třikrát inkasoval. Oba celky se díky rozdělení širokých kádrů střetly ještě v jednom duelu. Ten rovněž dospěl až do nájezdů a po výsledku 4:3 se pro změnu radovalo Los Angeles. V řádné hrací době k tomu dvěma zásahy přispěl slovenský kanonýr Marián Gáborík.

Výsledky přípravy na NHL

New York Islanders - Ottawa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), hráno v v St. John's
Branky: 1. Nelson, 24. Collberg, 59. Skille - 15. Chiasson (M. Michálek), 30. Schneider.

New York Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0), hráno v St. John's
Branky: 24. Grabovskij, 38. Bailey, rozhodující sam. nájezd Clutterbuck - 6. MacArthur, 13. Lazar.

New York Rangers - New Jersey 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
5. Hagelin, 10. Malone, 55. Kreider, 58. Fast - 4. a 37. Ryder, 1. Boucher, 52. Gelinas (Eliáš, Havlát), 60. Henrique (T. Kaberle).

Philadelphia - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), hráno v Londonu
Branky: 27. Read, 33. Raffl - 40. Kadri, 42. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Stolarz

Philadelphia - Washington 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
20. Voráček, 32. Streit, 35. Gordon (Voráček), 37. Schenn, 41. Lecavalier (Voráček) - 6. Fehr, 13. Erskine, 49. Brouwer, 53. Latta.

Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
13. Bennett - 10. Tatar, 37. Dacjuk. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, kryl všech 10 střel a měl úspěšnost 100 procent

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
35. Byfuglien, 45. Little (Frolík) - 60. Graovac. Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 30:19 minuty, kryl všech 14 střel a měl úspěšnost 100 procent.

Dallas - St. Louis 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
8. Fiddler, 42. McKenzie, 45. Jordie Benn (Hemský), 49. Dickinson - 26. Whitney, 38. Berglund, 59. Cole.

Colorado - Anaheim 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
20. Tanguay, 33. Redmond - 7. a 43. Winchester, 51. Cogliano, 52. Maroon, 59. Silfverberg.

Anaheim - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
1. Heatley, 6. Rakell, 33. Lovejoy, 44. Bell.

Arizona - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)
8. a rozhodující sam. nájezd Samuelsson (na první Hanzal), 31. a 34. Hanzal, 37. Gagner - 19. a 55. M. Richards, 10. Pearson, 14. Dowd. Patrik Bartošák (Los Angeles) odchytal 35:33 minuty, z 21 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.

Los Angeles - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:2)
25. a 45. Gáborík, 3. Andreoff, rozhodující sam. nájezd Shore - 42. Hodgman, 51. Lane, 59. Stone.