• 0
Hrdina 5. kola Pražská teplárenská přeboru? Jistě třiatřicetiletý Tomáš Pešír, fotbalový útočník, jenž odehrál desítky zápasů za tehdy prvoligové Blšany, pražskou Slavii, Most či turecký Kayserispor. Nyní se prosazuje v dresu Pražské Kopaniny. V zápase proti rezervě Meteoru přesně pálil hned čtyřikrát a významně přispěl k vysoké výhře domácích 6:0. Podívejte se na video.

A jak padaly Pešírovy trefy?

Gól č. 1, 18. minuta - krajní záložník Poláček převzal přihrávku od Pešíra na levé straně, počkal si na útočníkův náběh do vápna a ten přesně hlavičkoval - 1:0.

Gól č. 2, 35. minuta - zopakovala se spolupráce u první branky. Pešír tentokrát pálil neobsazený levou nohou, dělovku poslal ke vzdálenější tyči.

Gól č. 3, 57. minuta - hattrick mazácky dovršen! Pešír se trefil z penalty přesně k tyči.

A do čtveřice všeho dobrého gól č. 4, 85. minuta - branka z otočky, galapředstavení skončilo.

Přední Kopanina tak už ze šesti zápasů pětkrát vyhrála a je v čele pražského přeboru.

„Bylo to jednodušší, než jsme si mysleli. V minulých zápasech nás Meteor pěkně proháněl, ale dneska přijeli s hodně nezkušeným týmem. Díky naivnosti soupeře to bylo hodně jednoduché utkání. Kluci jsou na vlně, je pohoda, takže maximální spokojenost,“ pochvaloval si pro fotbalpraha.cz kouč Přední Kopaniny Salem Hebousse.

V tomto kole se další dva hráči radovali z hattricku. Miroslav Mašlej z ČAFC přispěl k pohodové výhře 5:0 nad nováčkem z Kolovrat a Zdeněk Zmeškal z Uhelných skladů výrazně pomohl svému týmu k výhře 5:2 v Cholupicích.

Zmeškal se tak dostal mezi kanonýry na první místo. Jako první dosáhl mety 10 gólů, Pešír s Mašlejem ztrácejí dva zásahy.

Výsledky 5. kola (6. hraného): Královice - Třeboradice odloženo, ČAFC Praha - Kolovraty 5:0, Libuš - Tempo 4:3, Háje - Admira Praha B 2:1, Union Vršovice - Střešovice 1:1, Př. Kopanina - Meteor B 6:0, Cholupice - Uhel. sklady 2:5, Radotín - Motorlet Praha B 2:2.

1. FC Přední Kopanina 6 5 0 1 22:6 15
2. SK Union Vršovice 6 4 2 0 11:4 14
3. ČAFC Praha 6 4 1 1 25:11 13
4. SK Třeboradice 5 4 1 0 14:8 13
5. SK Uhelné sklady Praha 5 4 0 1 17:10 12
6. Sokol Cholupice 6 3 1 2 16:12 10
7. Sokol Královice 4 2 2 0 11:5 8
8. FC Tempo Praha 6 2 2 2 18:18 8