Slávistický gólman Svoboda o derby: Tragický, nezvládli jsme to

• 14
Hokejové derby v 5. kole extraligy měl slávistický brankář Adam Svoboda sledovat jenom ze střídačky, jenže odchytal dvě třetiny. Svoboda střídal rozčileného Dominika Furcha, který za 19 minut dostal do Sparty čtyři góly a vzteky rozmátil hokejku a zmizel rovnou v šatně. "Nedivím se mu," řekl zkušený Svoboda.

Viděl jste ho někdy tak naštvaného?
Já to neviděl. On je normálně velký kliďas, takže musel být už hodně vytočený a já se mu vůbec nedivím. Vychytává nám tady zápasy a my jsme mu teď vůbec nepomohli, pak člověku někdy ujedou nervy.

Na střídačce Slavie byl i Mádl

Zajímavostí prvního extraligového derby v nové sezoně byla přítomnost herce Jiřího Mádla na střídačce domácí Slavie. Mádl tam seděl v plné výstroji, natáčel totiž film spolu s bývalou miss Taťánou Kuchařovou. Na jedné z tribun zase fandili lidé na povel. Nemohlo to narušit soustředění domácích? „Při takovém zápase s takovou kulisou člověk ani nevnímá, kdo sedí vedle něj,“ tvrdí brankář Adam Svoboda, který byl před příchodem na led Mádlovi nejlbíž.

Jak byste zhodnotil utkání vy?
Hrubě jsme to utkání nezvládli. Derby je úplně jiný zápas než ty ostatní a takhle přesně se nemůže odehrát. Bylo to tragický, nechali jsme se hrozně moc vylučovat. Dali jsme první gól, ale bohužel nás to paradoxně přibrzdilo.

Z čeho vyplývaly ty fauly?
Neměli jsme pohyb. Sparťané skvěle bruslili, my bohužel jen stáli a pak člověk musí faulovat. My pokud nebudeme hrát disciplinovaně každé utkání celých šedesát minut na sto procent, tak nemáme proti celku, jakým je Sparta. šanci. Je potřeba, aby přispěla i střední generace a mladí kluci. Zvláště ti by si měli víc vážit toho, že mohou hrát s takovými hráči jako je Bedýnka a Vlasy (Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák), od kterých se toho mohou tolik přiučit.

Sparta měla špatný vstup do soutěže, vy jste před derby naopak neodehráli špatné utkání. Neuklidnil vás ten rychle vstřelený první gól?
Ne, to bych netvrdil. My jsme pak začali dělat zbytečný fauly a to nás stálo celé utkání. Sparta dala tři branky v přesilovkách, z toho jeden jsme si dali sami. Po první třetině za stavu 1:4 proti Spartě už je to pak harozně moc těžký.

Dá se na tomhle duelu pro vás najít něco pozitivního? Třeba že jste  poprvé v sezoně nastoupil?
Prohráli jsme, takže moc ne. Aspoň jsem tam vychytal čtyři nájezdy sparťanů, ale takhle to nejde brát, že mě tam někdo dvakrát trefil do betonu.