• 0
Fotbalisté ZČE Plzně se v minulé sezoně trápili v divizi, nyní jim patří druhá příčka přeboru Plzeňského kraje. V rámci 7. kola přivítali úřadujícího mistra této soutěže z Kolovče s exligovým forvardem Tomášem Doškem v sestavě. Právě ten částečně přispěl k tomu, že jeho mužstvo odešlo ze hřiště s porážkou 1:3. Podívejte se na video.

Tomáš Došek je přitom zárukou gólů Kolovče. Takřka co zápas, to několik tref.

Ale tentokrát se musel sklonit před protivníkem. Neproměnil totiž ve druhé půli penaltu, zatímco domácí Bednář ano a právě v této chvíli se ZČE Plzeň ujala vedení 2:1.

Domácí i jako první vstřelili gól. Avšak Koloveč stihla ještě do přestávky typickým „gólem do šatny“ srovnat. V druhém poločase ale stříleli už pouze hráči ZČE Plzeň.

Nejprve z penalty již zmiňovaný Bednář a pak třetí branku přidal Škarda.

„Jsme spokojení, na Koloveč jsme se pečlivě připravovali. Po taktické stránce jsme utkání zvládli skvěle, ničím nás nepřekvapili," řekl kouč domácích Petr Kural pro plzensky.denik.cz.

V minulé sezoně byla Koloveč typickým „válcem“ - plzeňský přebor ovládla suverénně, postup do divize ale odmítla.

Teď má na kontě druhou porážku a patří jí pátá příčka. Vede loňský vicemistr z Vejprnic, jenž pokračuje v dobrých výkonech. Naposledy rozstřílel Horní Břízu 8:1.

Výsledky 7. kola: ZČE Plzeň - Koloveč 3:1, Rapid Plzeň - Přeštice odloženo, Bolevec - Rokycany B 3:1, Chotíkov - Rozvadov 2:5, Vejprnice - H. Bříza 8:1, Černice - Holýšov 1:0 na pen., Zruč - Domažlice B 0:2, Horšovský Týn - Horažďovice 0:1 na pen.

1. SK Slavia Vejprnice 7 5 1 0 1 20:7 17
2. SK ZČE Plzeň 6 4 2 0 0 17:4 16
3. TJ Rozvadov 7 4 1 0 2 20:14 14
4. Slavoj Koloveč 6 4 0 0 2 28:14 12
5. FC Dynamo Horšovský Týn 7 3 1 1 2 10:11 12
6. FK Holýšov 7 2 0 4 1 6:4 10
7. TJ FC Chotíkov 1932 7 2 2 0 3 10:16 10
8. TJ Přeštice 5 3 0 0 2 11:9 9