• 0
Fotbalisté Horního Jelení si po pátém hraném kole přeboru Pardubického kraje mohou odškrtnout jeden splněný cíl: už vstřelili gól. Na ten další - získat tři body za vítězství - ale i po utkání proti Lanškrounu stále čekají. Podívejte se na video.

Pardubický přebor má už za sebou pět kol. Horní Jelení v nich získalo jen dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu. I proto se krčí na poslední příčce tabulky.

Před zápasem proti Lanškrounu se mu nepodařilo vstřelit jedinou branku ze hry. To se změnilo až teď - za první půli nasázeli domácí fotbalisté hned tři góly. Inkasovali ale o jeden víc.

V druhém poločase se neprosadili, naopak ještě dvakrát lovili míč ze své sítě. Debakl 3:6 byl na světě, po přestávce však hráli po vyloučení gólmana o deseti.

„Pozitivní je fakt, že jsme konečně hráli dobře dopředu a vstřelili tři branky. Jenže zase to byla katastrofa směrem dozadu,“ poznamenal pro pardubicky.denik.cz hrající trenér Horního Jelení Roman Hendrych.

Vedoucí příčku této soutěže uhájily Moravany i přesto, že prvně v sezoně padly, z Litomyšle odjely s prázdnou (1:2).

„Ztráty míčů našich zkušených hráčů, chybějící pohyb a nedůraz v osobních soubojích rozhodly o tom, že body po zásluze zůstaly domácím. Jsem celkově zklamán přístupem hráčů k tomuto utkání,“ dodal kouč Moravan Miroslav Kaluža.

Výsledky 6. kola (5. hraného): Žamberk - Holice 0:1, Litomyšl - Moravany 2:1, Letohrad B - Třemošnice 1:2 na pen., Chrudim B - Choceň 2:0, Hlinsko - Pardubičky 3:1, M. Třebová - Svitavy 3:2 na pen., Hor. Jelení - Lanškroun 3:6, Dol. Újezd - Polička odloženo.

1. Sokol Moravany 5 4 0 0 1 11:3 12
2. MFK Chrudim B 5 3 1 0 1 16:3 11
3. FC Hlinsko 5 3 0 1 1 9:3 10
4. SK Holice 5 3 0 0 2 9:5 9
5. TJ Lanškroun, fotbalový oddíl 5 3 0 0 2 12:10 9
6. FK Agria Choceň 5 3 0 0 2 7:6 9
7. Jiskra Litomyšl 5 3 0 0 2 10:16 9
8. Slovan Moravská Třebová 5 2 1 0 2 9:8 8