• 0
Pražská teplárenská přebor má za sebou teprve čtyři kola, ale jednou z největších hvězd současného ročníku je bezesporu bývalý fotbalový útočník pražské Slavie či Baníku Ostrava Zdeněk Šenkeřík, který už nastřílel šest gólů. Naposledy dovršil obrat Třeboradic na hřišti Hájů. Podívejte se na video.

„Je pravda, že na gól jsem čekal celých devadesát minut. Minule tam byly individuální akce, byly tam hlavičky po centru, z toho jsem dal gól, teď to vyšlo až na závěr. Ale přinesl tři body. To je hlavní,“ měl jasno Šenkeřík pro fotbalpraha.cz.

Jeho vítězná branka padla až v nastaveném čase druhé půle. A potřeboval u ní trochu štěstí. „Brankář to vyrazil do tyčky, přeběhl ten balon a už se nestihl vrátit. Takže pak nebylo složité vstřelit branku,“ popsal svou šestou trefu sezony.

Domácí Háje ale byly velmi blízko výhře. Do vedení se dostaly v 66. minutě, když Novák prostrčil míč mezi obránci Třeboradic a střídající Slabý prostřelil gólmana Dufka.

Pak byly blízko i remíze. V 82. minutě sice Třeboradice vyrovnaly, když se po rohovém kopu prosadil Grznár.

Zdeněk Šenkeřík (vlevo) a obránce Fernando Neves se radují z gólu.

Jenže přišlo nastavení a o slovo se přihlásil Šenkeřík - hráč, který dával góly i ve slavné Lize mistrů.

„Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil, hrál na tři útočníky, má zkušené hráče. Umějí podržet balon, ale přesto si dovolím říct, že vyhrál šťastnější tým. Utkání by slušela remíza, byla to jízda nahoru, dolů,“ říkal po utkání pro fotbalpraha.cz kouč Hájů Petr Procházka.

Výsledky 3. kola (4. hraného): ČAFC Praha - Tempo Praha 8:2, Libuš - Uhelné sklady 0:5, Háje - Třeboradice 1:2, Union Vršovice - Motorlet Praha B, Královice - Střešovice odloženo, Př. Kopanina - Radotín 2:0, Admira Praha B - Kolovraty 0:1, Cholupice - Meteor B 3:1.

1. SK Union Vršovice 4 3 1 0 8:2 10
2. SK Třeboradice 4 3 1 0 12:7 10
3. FC Přední Kopanina 4 3 0 1 11:5 9
4. SK Uhelné sklady Praha 4 3 0 1 12:8 9
5. ČAFC Praha 4 2 1 1 15:8 7
6. Sokol Cholupice 4 2 1 1 12:6 7
7. Sokol Královice 3 2 1 0 10:4 7
8. FC Tempo Praha 4 2 1 1 15:14 7