Fotbalisté Albánie se radují po kvalifikačním vítězství v Portugalsku, kde o...

Fotbalisté Albánie se radují po kvalifikačním vítězství v Portugalsku, kde o senzaci rozhodl slávista Bekim Balaj. | foto: Hugo Correia , Reuters

Není to fér, naříkal portugalský kouč po fiasku s Albánií

• 24
Nejkrásnější volej. A nejkrásnější vítězství. Slávistický útočník Bekim Balaj trefil pro fotbalovou Albánii historické vítězství a možná ukončí angažmá portugalského trenéra Paula Benta. "Je přirozené, že se fanoušci zlobí. Musíme to respektovat," reagoval trenér Bento.

Albánie v neděli šokovala v evropské kvalifikaci, protože u favorita vyhrála 1:0. Stačilo jí jedinkrát vystřelit na branku.

Třiadvacet tisíc portugalských fanoušků na stadionu v Aveiru mávalo bílými kapesníčky, což znamenalo jasný vzkaz pro trenéra: Rezignuj!

Bez zraněného kapitána Cristiana Ronalda vypadala portugalská hra plytce, bez nápadu a na konci demoralizovaně. Základní sestava přitom podle jmen měla slušné grády: Patricio - Pereira, Pepe, Costa, Coentrao - Carvalho - Moutinho, Gomes - Vieirinha, Eder, Nani.

Čekala se jasná portugalská výhra, jenže nakonec se zrodil podobný zmar jako na mistrovství světa, kde Bentův tým nepostoupil ze základní skupiny. Je možné, že kvalifikační fiasko s Albánií způsobí trenérův konec.

"V první půli jsme měli dost šancí, abychom zápas zvládli. Konečný výsledek není férový," litoval kouč Bento.

V 52. minutě se po Roshiho centru parádně trefil Balaj, což portugalskou noční můru dokonalo.