• 0
Slávističtí fanoušci mají v paměti jeho góly v Lize mistrů, teď ale fotbalový útočník Zdeněk Šenkeřík střílí branky už „jen“ v páté nejvyšší soutěži, v Pražská teplárenská přeboru. V druhém hraném kole zařídil výhru Třeboradic na hřišti rezervy Admiry 2:0. Podívejte se na video.

Třiatřicetiletý Šenkeřík dával góly za Jablonec, za Baník Ostrava, ale především za Slavii.

A to i v Lize mistrů, stal se dokonce historicky prvním střelcem vršovického klubu v základní skupině milionářské soutěže. Jenomže to už je minulost sedm let vzdálená. Nyní se raduje v dresu Třeboradic.

O víkendu měl důvodů k jásotu více než dost.

Moment číslo 1, 46. minuta. Domácí Admira B hrála s Třeboradicemi nerozhodně 0:0, to ovšem změnila hned první minuta druhé půle. Míč si vzal právě Šenkeřík, přešel přes dva bránící hráče, gólmana zmátl kličkou a do prázdné branky pohodlně otevřel skóre. Hosté vedli 1:0.

Moment číslo 2, 65. minuta. Třeboradice zahrávaly dlouhý aut, jenž se dostal k Šenkeříkovi a ten ho hlavou poslal do sítě.

2:0 pro hosty, hotovo a zisk tří bodů.

„Stejně jako v minulém zápase jsme hráli dopředu, ale navíc jsme byli i disciplinovaní v obraně. Soupeře jsme do šance pustili až ke konci, byl to jednoznačný zápas. Už v první půli jsme mohli dva tři nula vést. Po bezbrankovém poločase jsme si řekli, ať jsme v klidu, že nám to tam musí spadnout a nakonec jsme to zahráli dobře a zaslouženě vyhráli,“ radoval se pro fotbalpraha.cz třeboradický kouč Stanislav Nekolný.

Třeboradické mužstvo tak po divoké remíze 5:5 s Tempem Praha má po dvou odehraných kolech čtyři body.

Pražský přebor zatím láká fanoušky ofenzivního fotbalu, v tomto kole padlo jen o tři branky méně než v kole úvodním a průměr se stále drží na pěti gólech na zápas.

Výsledky 1. kola (2. hraného): Libuš - Meteor B 3:1, Háje - Střešovice 4:4, Union Vršovice - Př. Kopanina 2:1, Královice - Motorlet Praha B 2:0, Tempo Praha - Kolovraty 5:0, Admira Praha B - Třeboradice 0:2, ČAFC Praha - Uhelné sklady 5:2, Cholupice - Radotín 7:1.

1. Sokol Královice 2 2 0 0 8:2 6
2. SK Union Vršovice 2 2 0 0 6:1 6
3. FC Tempo Praha 2 1 1 0 10:5 4
4. ČAFC Praha 2 1 1 0 6:3 4
5. SK Třeboradice 2 1 1 0 7:5 4
6. FC Háje Jižní Město 2 1 1 0 6:5 4
7. Sokol Cholupice 2 1 0 1 9:5 3
8. FC Přední Kopanina 2 1 0 1 5:4 3