• 1
Fotbalisté Tempa Praha jsou sice nováčkem Pražská teplárenská přeboru, jenže jejich výkony v prvních dvou kolech tomu vůbec nenasvědčují. Nastříleli už deset gólů a získali čtyři body, v druhém hraném kole si poradili s dalším nováčkem soutěže. Kolovraty porazili jasně 5:0! Podívejte se na video.

V minulém kole stačilo pět vstřelených branek jen na remízu, s Třeboradicemi Tempo remizovalo 5:5, tentokrát už stejný počet gólů znamenal vítězství. Odnesly to Kolovraty, kterým vstup do sezony v roli nováčka vůbec nevyšel - dvě prohry a nelichotivé skóre 0:9.

„Vypadá to s námi špatně, dostali jsme hromadu gólů a žádný jsme nedali. Musíme se zlepšit v defenzivě i ofenzivě,“ řekl serveru fotbalpraha.cz asistent kolovratského trenéra Jindřich Všetečka mladší. V příštím kole přitom jeho svěřence čeká silná Přední Kopanina...

Domácí Tempo se dostalo do vedení už po deseti minutách zásluhou Kaliny. Na další trefu si museli fanoušci počkat až do závěru první půle. Mezitím se odehrál jeden z klíčových okamžiků duelu, když gólman Kuchař chytil penaltu.

„V prvním poločase jsme vzadu hráli příliš benevolentně. Naštěstí Honza Kuchař chytil penaltu v ten nejdůležitější okamžik. Kdyby to bylo 1:1, byl by zápas otevřený. Místo toho jsme vzápětí dali na 2:0,“ hodnotil utkání kouč Tempa Libor Koller.

„Zápas se zlomil třetím gólem. Pak se kluci uvolnili a dohrávali jsme to,“ dodal.

Branek ale mohlo padnout mnohem víc. Hosté totiž přišli v závěru hned o dva hráče a od 83. minuty hráli jen o devíti.

Poslední trefa domácích ovšem přišla v 75. minutě, a tak pětigólová norma Tempa byla opět splněna. V příštím kole hostí rezervu Admiry.

Tempo - Kolovraty 5:0 (2:0)
10. Kalina, 41. Nwogu, 49. a 71. T. Geissler, 75. Tománek.

Ostatní výsledky 1. kola (2. hraného): Libuš - Meteor B 3:1, Háje - Střešovice 4:4, Union Vršovice - Př. Kopanina 2:1, Královice - Motorlet Praha B 2:0, Admira Praha B - Třeboradice 0:2, ČAFC Praha - Uhelné sklady 5:2, Cholupice - Radotín 7:1.

1. Sokol Královice 2 2 0 0 8:2 6
2. SK Union Vršovice 2 2 0 0 6:1 6
3. FC Tempo Praha 2 1 1 0 10:5 4
4. ČAFC Praha 2 1 1 0 6:3 4
5. SK Třeboradice 2 1 1 0 7:5 4
6. FC Háje Jižní Město 2 1 1 0 6:5 4
7. Sokol Cholupice 2 1 0 1 9:5 3
8. FC Přední Kopanina 2 1 0 1 5:4 3