• 0
Fotbalisté Sedlic mají po dvou kolech přeboru Jihočeského kraje vyrovnané skóre 5:5. Všechny vstřelené trefy si ale schovali právě až na druhé kolo, v němž hostili Rudolfov, který porazili jasně 5:2. Čtyři góly dal útočník David Říský. Podívejte se na video.

Jeho první branka padla po kuriózní situaci. Nejprve se jeden z domácích hráčů ocitl sám před gólmanem Rudolfova, jeho střelecký pokus se zastavil ve vodě před brankářem a po ohromném závaru a také přispění tyče nakonec Říský slavil.

Hosté sice vyrovnali z penalty, jenže Říský se ve 31. minutě opět přihlásil o slovo. Když jeho spoluhráč přihrával zprava, on byl nehlídaný a Sedlicím vrátil hubený náskok.

Rudolfov dokázal zase srovnat, v 56. minutě se trefil Hlubocký. Pak ale dvakrát v rozmezí dvou minut pálil... ano, Říský a domácí vedli už 4:2.

Poslední pátou branku nedal Říský, ale krajní záložník Hornát.

„Domácím gratuluji k třem bodům, které získali naprosto zaslouženě. Chtěl bych se našim fanouškům moc omluvit za dnešní porážku a slíbit jim, že příště to bude mnohem lepší. Prohru beru na sebe, moc jsem spoluhráčům nepomohl,“ řekl pro jihoceskyfotbal.cz gólman Rudolfova Tomáš Věneček.

Výsledky 2. kola: J. Hradec - Soběslav 0:0, Čimelice - Hluboká 3:2, Písek B - Veselí 1:1, Sedlice - Rudolfov 5:2, Dačice - Osek 1:5, Dražice - Prachatice 1:1, Jankov - Třeboň 1:0, Kaplice - Želeč 4:0.

1. TJ Osek 2 2 0 0 8:1 6
2. Dražice 2 1 1 0 5:2 4
3. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 2 1 1 0 4:1 4
4. FK Tatran Prachatice 2 1 1 0 2:1 4
5. FK Spartak Kaplice 2 1 0 1 5:4 3
6. Sokol Sedlice 2 1 0 1 5:5 3
7. SK Jankov 2 1 0 1 1:1 3
8. Jiskra Třeboň 2 1 0 1 1:1 3