• 0
Na úvod sezony velká facka. Tu zažili fotbalisté Týniště nad Orlicí v utkání 1. kola divize C na hřišti Kutné Hory. Propadli v bránění standardních situací soupeře, z nichž nakonec inkasovali tři branky. Celkově prohráli 0:5 a po právu jim patří poslední příčka tabulky. Podívejte se na video.

„Výsledek je pro nás krutý. Propadali jsme v osobních soubojích a navíc jsme tři góly dostali po standardních situacích. K tomu jsme přidali ještě další individuální chyby a tak se zrodil tento nelichotivý výsledek,“ smutnil pro klubový web vedoucí mužstva z Týniště nad Orlicí Vladimír Pacholík.

Když Kutná Hora zahrávala ve 42. minutě volný přímý kop, už vedla 1:0. Jeden z domácích hráčů míč načechral na hranici velkého vápna, Schwarz si ho ze vzduchu sklepl na pravou nohu a pumelicí zvýšil vedení na 2:0.

Pak přišla 51. minuta, opět volný přímý kop. A 3:0 pro domácí! Balón se ze vzduchu po jednom přiťuknutí dostal k Wolfovi, jenž tvrdou ránou k pravé tyči nedal brankáři hostů sebemenší šanci.

A nakonec minuta šedesátá osmá, to byl stav 4:0. Přišel poslední, pátý direkt pro nebohé Týniště. Po standardce ze strany se hlavou do míče opřel Schwarz a zkáza byla dokonána.

Kutná Hora divizi C vede, Týniště tabulku uzavírá. Kdy se tento stav změní?

Několik celků této soutěže už pocítilo nové pravidlo, podle něhož po remízovém stavu po základní hrací době následuje penaltový rozstřel. V tomto kole získaly bonusový druhý bod Dobrovice, Vysoké Mýto, Český Brod, Benátky nad Jizerou a Česká Třebová.

Výsledky 1. kola: Jablonec n. J. - Dvůr Kr. 1:0, Dobrovice - Živanice 3:2 na pen., Náchod - V. Mýto 0:1 na pen., Letohrad - Č. Brod 1:2 na pen., Ústí n. O. - Pardubice B 4:0, Pěnčín-Turnov - Benátky 1:2 na pen., Trutnov - Č. Třebová 1:2 na pen., K. Hora - Týniště n. O. 5:0.

1. Sparta Kutná Hora 1 1 0 0 5:0 3
2. Jiskra Ústí n.Orlicí 1 1 0 0 4:0 3
3. Sokol Jablonec n.Jizerou 1 1 0 0 1:0 3
4. FK Dobrovice 1 0 1 0 2:2 2
5. SK Benátky n. Jiz. 1 0 1 0 1:1 2
6. FK Česká Třebová 1 0 1 0 1:1 2
7. SK Český Brod 1 0 1 0 1:1 2
8. SK Vysoké Mýto 1 0 1 0 0:0 2