• 0
Fotbalisté Horních Měcholup si po dvou letech strávených v třetí lize opět zahráli duel v divizi. A v úvodním kole divize B se jim dařilo - z domácího utkání proti Novému Boru vytěžili všechny tři body. Rozhodla jedna povedená akce. Podívejte se na video.

Hrála se 62. minuta utkání a na tabuli svítilo bezbrankové skóre. To se ale mělo už brzy změnit...

Hostující hráči Nového Boru si sice nejprve v poklidu přihrávali a kombinovali na vlastní obranné polovině. Jenže pak přišla osudová chyba jednoho z beků, který ztratil po důrazném napadání domácího hráče balón. Zpátky ho už Nový Bor nezískal.

Horní Měcholupy po několika krátkých přihrávkách roztáhly hru na levé křídlo, kde se míče zmocnil Kučera, jenž ze strany překonal přízemní střelou gólmana Blumentritta - 1:0.

A tak to také do konce utkání zůstalo.

„První utkání v nové soutěži a pro nás v nové skupině doprovázela velká očekávání. Trvalo nám hodinu, než jsme přetavili herní převahu v jednobrankové vedení,“ zhodnotil zápas kouč domácích Jakub Slezáček pro klubový web.

A dodal: „Po vstřelené brance jsme takových sedm, osm minut působili dost chaotickým dojmem. Největší chybou bylo, že jsme nedokázali vstřelit uklidňující druhou branku, na kterou po tomhle úseku hry bylo příležitostí dostatek. Špatná řešení finální fáze nás obrala o výraznější výsledek. Hodnotím pozitivně týmové pojetí a práci celého mužstva, které si šlo od prvních minut pro tři body.“

Zatímco Horní Měcholupy zvítězily jen těsně, to kdysi ligové Kladno předvedlo hned v prvním kole brankové hody. Žatec doma porazilo 5:1, a o skóre tak vede tabulku divize B.

Jak dlouho se na čele udrží?

Výsledky 1. kola: Kladno - Žatec 5:1, Lovosice - Motorlet Praha 2:0, Litoměřice - Neratovice/Byškovice 2:0, Litol - Libiš 3:1, Krupka - N. Strašecí 2:0, Souš - Úvaly 1:0, Loko Chomutov - Brozany 0:1, H. Měcholupy - N. Bor 1:0.

1. SK Kladno 1 1 0 0 5:1 3
2. Litol 1 1 0 0 3:1 3
3. FK Litoměřice 1 1 0 0 2:0 3
4. TJ Krupka 1 1 0 0 2:0 3
5. ASK Lovosice 1 1 0 0 2:0 3
6. Sokol Brozany 1 1 0 0 1:0 3
7. FK Baník Souš 1 1 0 0 1:0 3
8. SK Horní Měcholupy 1 1 0 0 1:0 3