Poslanec Stanislav Huml se brání, že výroky o Kvitové nikdy neřekl. Nahrávka ale přesvědčuje o opaku. | foto: Dan Materna, MAFRA

Výroky o Kvitové jsem neřekl, brání se Huml. Usvědčuje ho ale nahrávka

  • 1495
Poslanec Stanislav Huml prý nikdy neřekl, že by tenisovou reprezentantku Petru Kvitovou zbavil občanství. „Sdílel jsem jenom na internetu článek, se kterým jsem v drtivé většině souhlasil,“ hájí se. Názor, že ten, kdo v Česku neplatí daně, by měl pozbýt občanství, ale Huml podle nahrávky skutečně řekl.

„Výrok jsem nikdy neřekl a chtěl bych jej dementovat,“ brání se poslanec za ČSSD Huml. Prý pouze sdílel článek s nímž z valné většiny souhlasil. Článek Kvitovou kritizoval, že neplatí daně v Česku, a tenistku nazval „lidskou špínou“, která by měla přijít o české občanství.

Aféra prý Humla rozčílila a chce ji co nejdříve ukončit. „Ublížilo to mně, ale hlavně to ublížilo i Petře Kvitové a celému českému sportu,“ řekl Huml. Dodal také, že Kvitové fandí a váží si jí kvůli tomu, jak se chová a co dělá.

„Pokud tato pseudokauza někomu ublížila, tak to nebyla Petra Kvitová,“ reagoval na Humlova slova její mluvčí Karel Tejkal. Tenistka si podle něj užila dovolenou i oslavy, například tu ve Fulneku. Kauza ji nijak nezasáhla.

Ačkoli Huml tvrdí, o odebrání občanství Kvitové nemluvil, opak je pravdou. „Já si o tom ale vážně myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla,“ řekl 10. července Radiu Impuls Huml a rozhovor se týkal právě Kvitové.

Vítězka letošního Wimbledonu se z daňových důvodů oficiálně přestěhovala do Monaka na přelomu října a listopadu předešlého roku. Bydliště v takzvaných daňových rájích má přitom více českých i zahraničních sportovců.

Poslechněte si Humlovy výroky o Kvitové:

10. července 2014


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue