• 0
Kolín, anebo Jirny? Které mužstvo si nakonec vybojovalo Fotbalovou národní ligu? Rozhodnout muselo až závěrečné kolo ČFL. Protože ale vyhrály oba týmy, zásadním faktorem byl jednobodový náskok Kolína. Podívejte se na gólové momenty 32. kola.

Třináctileté čekání skončilo. Tak dlouho nebyl Kolín v druhé nejvyšší tuzemské soutěži - mezitím se potácel v těch nižších, okusil dokonce i krajský přebor.

Teď je ale zpátky. Na výsluní a plný optimismu.

„Postup do druhé nejvyšší soutěže určitě akceptujeme, musíme jen dodělat nezbytné úpravy na stadionu včetně instalace sedaček. Přijedou k nám zástupci licenční komise Fotbalové asociace ČR, nicméně vše bychom měli do začátku příštího ročníku stihnout. Nic by nám tudíž nemělo bránit v účasti ve vyšší soutěži,“ řekl ČTK sportovní manažer vítěze ČFL Zbyněk Vokoun.

Poslední krůček k triumfu v ČFL i k postupu do druhé ligy udělal Kolín ve 32. kole, když doma přivítal už sestupující Horní Měcholupy.

Na první gól si fanoušci (celkem jich bylo 780) museli počkat až do samého konce první půle. Hosté se bránili po rohovém kopu, ale nakonec se neubránili. Po několika odrazech a navrácených balónech se k míči ve vzduchu prodral Jelínek a hlavou otevřel skóre.

Druhá trefa padla v 58. minutě, když Štoček přízemní střelou ke vzdálenější tyči stvrdil vedení.

To, že fotbalisté Jiren zdolali Roudnici nad Labem těsně 1:0, je sice může vnitřně těšit, tato výhra ale na víc než na druhé místo a na setrvání v ČFL nestačila. Jediným střelcem byl deset minut před koncem Radek Bukač z penalty.

Výsledky 32. kola (34. hraného): Chrudim - Sparta B 1:0, Domažlice - Štěchovice 2:1, Jirny - Roudnice nad Labem 1:0, Kolín - Horní Měcholupy 2:0, Zápy - Karlovy Vary 3:1.

Dříve předehráno: Kr. Dvůr - Strakonice 3:0, Převýšov - Kunice 3:5, Čáslav - Meteor 1:2, Admira Praha - Chomutov 1:1.

18. Strakonice 34 3 6 25 31:90 15

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.