• 0
Takový závěr sezony si fotbalisté Bosonoh hrající přebor Jihomoravského kraje rozhodně nepředstavovali. Ale realita byla přesně opačná - prohráli totiž hned šestkrát za sebou, naposledy v posledním kole. Bzenec na jejich hřišti zvítězil vysoko 5:0. Podívejte se na video.

Rozhodující náskok si hosté vytvořili už během první půle. Poprvé přesně pálili už v 7. minutě, když se trefil Šifel, který si o necelou čtvrthodinu později připsal další zásah.

Do přestávky se ještě radovali Březina a Andrýsek. Skóre prvního poločasu: 0:4! Na konečných 0:5 z pohledu domácích pečetil po změně stran Zůbek.

Bosonohy, v jejichž dresu hraje i exligový útočník Patrik Holomek, tak zažily přímo tragický finiš soutěže - šest utkání, šest proher, celkové skóre 7:22! Přitom klub byl po podzimní části na pěkném třetím místě...

Konečné deváté místo je ale přesto pro Bosonohy lepším umístěním než vloni. To při své premiérové účasti v páté nejvyšší soutěži skončily až jedenácté.

Jak dopadnou za rok?

Jihomoravský přebor tak zatáhl svou oponu. A jaké je jeho resumé?

Do divize se podívají suverénní Mutěnice, naopak sestupuje hned trojice týmů - Kyjov, Rajhrad a Ratíškovice.

Výsledky 28. kola (30. hraného): IE Znojmo - Mutěnice 1:1, Rousínov - Rajhrad 6:1, M. Krumlov - Jevišovice 1:0, Ratíškovice - Kyjov 2:0, Novosedly - Sparta Brno 1:2, Ivančice - Kuřim 2:2, Vojkovice - Ráječko 0:3, Bosonohy - Bzenec 0:5.

1. FK Mutěnice 30 20 7 3 65:21 67
2. FC Sparta Brno 30 17 5 8 85:49 56
3. FC Moravský Krumlov 30 15 7 8 46:40 52
4. SK Olympia Ráječko 30 15 6 9 74:38 51
5. Sokol Jevišovice 30 14 7 9 53:38 49
6. Framoz Rousínov 30 15 2 13 68:60 47
7. SK Vojkovice 30 13 5 12 54:56 44
8. Sokol Novosedly 30 13 4 13 47:48 43