• 0
Fotbalisté Třemošnice si v duelu 30. kola přeboru Pardubického kraje zastříleli a Pardubičky přejeli hladce 4:0. Jenže po utkání zbyla pachuť, hlavně na straně kouče poraženého celku. Gólové momenty jednotlivých zápasů najdete na přiloženém videu.

„Domácím gratuluji k tříbodovému zisku, vyhráli naprosto zaslouženě. Musím ale říct, že jsme to Třemošnici hodně ulehčili. Náš výkon i přístup k zápasu nebyl adekvátní  krajského přeboru. Z vystoupení některých hráčů jsem hluboce zklamán,“ říkal pro denik.cz trenér Pardubiček Luboš Pilař.

Třemošnice si rozhodující náskok vytvořila až ve druhé půli, poslední gól vstřelila v 90. minutě. Před posledním kolem je na čtrnácté příčce, stejně bodů má i předposlední rezerva Letohradu, ta vyhrála v Heřmanově Městci 2:0.

Závěrečnou tečku za svým vystoupením v této sezoně předvedla Česká Třebová, jež má o zápas víc. Porazila Žamberk 3:0, zatímco druhá Choceň nestačila na Litomyšl v poměru 1:2.

Výsledky 30. kola (29. hraného): Polička - Holice 2:2, Třemošnice - Pardubičky 4:0, Litomyšl - Choceň 2:1, Č. Třebová - Žamberk 3:0, Moravany - Chrudim B 0:1, Dol. Újezd - Lanškroun 5:1, Hlinsko - Svitavy B 4:1, Heřmanův Městec - Letohrad B 0:2.

1. FK Česká Třebová 30 20 5 5 64:23 65
2. FK Agria Choceň 29 18 6 5 65:22 60
3. MFK Chrudim B 30 16 4 10 56:32 52
4. Sportovní kluby Polička 29 15 7 7 48:40 52
5. FC Hlinsko 29 16 3 10 47:36 51
6. SK Holice 29 13 5 11 51:48 44
7. 1.FC Žamberk 29 12 4 13 46:39 40
8. Sokol Moravany 29 11 6 12 57:50 39