• 0
Na tento gól by se člověk nejraději díval znovu a znovu. Akce záložníka Uhelných skladů Koce zkrátka neměla chybu. Fotbalista hrající Pražská teplárenská přebor předvedl ve 30. kole úchvatné sólo, díky kterému se podílel na konečné výhře 5:2. Podívejte se na video.

Hrála se 42. minuta utkání a hostující Uhelné sklady vedly zatím jen těsně 1:0. To se ale mělo už za malou chvíli změnit...

Středopolař Koc si na půlce hřiště našel odražený míč a vydal se kupředu. Od tohoto okamžiku už nepotřeboval žádného spoluhráče.

Lehounce se protáhl kolem bránících beků Uhříněvse a kličku v závěru udělal i gólmanovi. Toho úplně zmátl a zakončoval do zcela prázdné branky.

Jak jednoduché, jak prosté. A Uhelné sklady vedly 2:0. Když v úvodu druhé půle přidaly další trefu, domácí za čtvrt hodiny snížili opět na rozdíl dvou gólů.

Jenže poslednímu týmu pražského přeboru se zkrátka v této sezoně nedařilo. Inkasoval pak ještě dvakrát a ani dvě branky v posledních minutách ho od konečné prohry 3:5 nezachránily.

Oba trenéři se ale po zápase shodli, že toto střetnutí už o ničem podstatném rozhodnout nemohlo. „Byl to zápas o ničem. Faktor motivace nebyl ani na naší, ani na domácí straně,“ řekl pro fotbalpraha.cz kouč hostů Robert Hlavica.

„Chtěli jsme v klidu dohrát sezonu a báli se toho, abychom nespadli až do 3. třídy, protože hrozil konec dospělého fotbalu v Uhříněvsi. Už jsme se ani nescházeli, netrénovali a teď začneme znovu. Abychom nastoupili v jedenácti, tak jsme čekali na patnáctiletého žáka Cabrnocha, který hrál odpoledne před tím svůj zápas. A vedl si dobře,“ doplnil ho protějšek Václav Hladík.

S pátou nejvyšší soutěží se pěkně rozloučili fotbalisté Zbraslavi. Radotín zdolali 2:1, přičemž trefa Žižky byla více než pohledná. Vystřelil z levé strany a jeho křížná rána z těžké pozice zapadla přesně k tyči.

Výsledky 30. kola: Viktoria Žižkov B - Union Vršovice 3:0, Háje - Meteor B 0:0, ČAFC - Bohemians B 2:0, Libuš - Motorlet Praha B 1:2, Admira Praha B - Třeboradice 1:2, Královice - Př. Kopanina 2:2, Uhříněves - Uhelné sklady 3:5, Zbraslav - Radotín 2:1.

1. Sokol Královice 30 18 7 5 83:43 61
2. FSC Libuš 30 17 3 10 59:41 54
3. SK Uhelné sklady Praha 30 14 8 8 57:42 50
4. SK Třeboradice 30 12 9 9 55:59 45
5. FC Přední Kopanina 30 12 9 9 69:56 45
6. SK Union Vršovice 30 14 3 13 44:39 45
7. ČAFC Praha 30 13 5 12 59:50 44
8. FK Motorlet Praha B 30 12 7 11 57:44 43