• 0
Fotbalisté Kolovče si podmanili přebor Plzeňského kraje i díky bývalému ligovému útočníkovi Tomáši Doškovi, jenž pravidelně střílel gól za gólem. Formu potvrdil i v závěrečném 30. kole, k demolici Stodu přispěl dvěma trefami. Podívejte se na video.

Zápas měl od začátku jasný průběh - hostující Koloveč vládla, Stod jen s obtížemi stíhal, až nakonec padl úplně.

Po úvodních patnácti minutách vedli hosté už 2:0, když ve 34. minutě přidali další gól.

Autorem nebyl nikdo jiný než Tomáš Došek. Po rohovém kopu a několika přiťuknutích se ocitl sám před stodským gólmanem a hlavou přesně zakončil.

Domácí vzápětí snížili, ale chvíle Tomáše Doška opět přišla krátce po skončení poločasové přestávky. To si opět vyčíhl moment a místo, kde bude úplně sám - tentokrát to bylo na penaltové značce, odkud poslal přesnou ránu k bližší tyči.

Za pár minut přidala Koloveč další branky, Stod následně snížil z penalty, ale poslední slovo měl stejně lídr plzeňského přeboru - Stod vs. Koloveč 2:7.

Koloveč nebyla v poslední kole této krajské soutěže jediným týmem, který soupeři nadělil sedm branek. Chotíkov si vychutnal Horažďovice v poměru 7:1, přičemž hattrickem se blýskl střídající Lopata.

Výsledky 30. kola: Vejprnice - Příkosice 4:2, Bolevec - Domažlice B 0:2, Rokycany B - Rapid Plzeň 2:2, na pen. 4:3, Klatovy - Přeštice 1:1, na pen. 2:4, Nepomuk - Luby 3:1, Stod - Koloveč 2:7, Chotíkov - Horažďovice 7:1, Holýšov - Hor. Bříza 1:0.

1. Slavoj Koloveč 30 24 6 0 124:37 82
2. SK Slavia Vejprnice 30 18 4 8 74:43 59
3. SK Klatovy 1898 30 17 5 8 56:44 57
4. TJ FC Chotíkov 1932 30 15 7 8 89:53 54
5. ZKZ Horní Bříza 30 16 3 11 69:63 52
6. Přeštice 30 14 4 12 47:46 49
7. Jiskra Domažlice B 30 11 8 11 55:54 44
8. SKP Rapid Sport 30 12 5 13 58:57 42