• 0
Všechny otazníky přeboru Zlínského kraje už byly vyřešeny před posledním kolem. V něm se tak hrálo o čest a o radost. Zajímavý je příběh fotbalistů Chropyně. Ti zvítězili v Luhačovicích 2:1, ale i přes tuto výhru skončili poslední. Sestoupí ale opravdu o soutěž níže? Gólové momenty 26. kola najdete na přiloženém videu.

„Jak ale bude vypadat složení pro příští ročník, ukážou až příští dny,“ poznamenal pro denik.cz šéf STK KFS Zlín Stanislav Travenec, který údajně zaslechl zákulisní informace o tom, že dva celky - konkrétně Spytihněv a Kateřinice - už nemají zájem ve zlínském přeboru pokračovat.

Vedení místního krajského fotbalového svazu tak vážně uvažuje o tom, že Chropyni v páté nejvyšší soutěži ponechá. Další zájemce je totiž jenom z postupujícího Vsetína.

Chropyně ze 26 kol v této sezoně vydolovala pouze stejný počet bodů. Výhrou na půdě šestých Luhačovic sice překvapila, ale o jejím posledním místě již bylo rozhodnuto.

Hosté šli dokonce do vedení, po půlhodině hry si mezi stopery naběhl Vaňhara, jenž bez problémů překonal domácího brankáře.

Luhačovicím se ovšem podařil vstup do druhé půle. Vyrovnaly hned v její první minutě. Skóroval nikým nehlídaný Červenka.

Přesto nakonec Chropyně získala všechny tři body pro sebe. Pro domácí se stala osudná 65. minuta. To se uvolnil ve středu pole Urubek a nádhernou střelou stanovil konečné skóre.

Výsledky 26. kola: Spytihněv - Fryšták 4:0, V. Karlovice - Morkovice 3:2, Luhačovice - Chropyně 1:2, Bystřice p. H. - Vizovice 3:2, Provodov - Rožnov p. R. 3:1, Boršice - Holešov 3:1, Vigantice - Kateřinice 2:1.

1. FC V. Karlovice+Karolinka 26 19 1 6 58:29 58
2. SK Boršice 26 17 3 6 57:30 54
3. Slovácká Sparta Spytihněv 26 14 3 9 57:33 45
4. FK Bystřice p.Hostýnem 26 12 4 10 52:44 40
5. SFK ELKO Holešov 26 12 4 10 52:48 40
6. FK Luhačovice 26 12 2 12 57:54 38
7. FC RAK Provodov 26 12 2 12 58:60 38
8. FK Vigantice 26 12 2 12 40:46 38