• 0
Do utkání 28. kola přeboru Královehradeckého kraje proti Týništi nad Orlicí nastupovali fotbalisté Hořic v roli jasného outsidera. A postavení v tabulce se také projevilo do konečného výsledku - domácí prohráli jasně 1:5, a i díky tomu se novým lídrem krajské soutěže stalo právě Týniště. Podívejte se na video.

9., 18., 26. a 36. minuta. Jeden gól, druhý, třetí a... čtvrtý!

Hostující Týniště soupeře z Hořic na jeho půdě během prvního poločasu úplně rozebralo. Postupně se trefili Merganc, Slezák a dvakrát Voženílek.

"V prvním poločase se projevila zkušenost hostí a každou naši chybu potrestali," řekl smířlivě pro khfotbal.cz vedoucí domácího mužstva Vydra.

"V druhém poločase se hrálo daleko vyrovnaněji a nám se podařilo kromě čestného úspěchu i několik dalších dobrých akcí. V I. A třídě na takové soupeře budeme asi těžko narážet," dodal.

Jediný gól vstřelily Hořice ve 48. minutě. Titěrnou naději na dramatickou zápletku jim sebral v 64. minutě Novák pátou brankou hostů.

Jičín po prohře v Libčanech 1:3 klesl na druhé místo tabulky a na nového lídra ztrácí jeden bod.

Výsledky 28. kola: Slavia HK - Č. Kostelec 0:0, Dobruška - Cidlina 2:7, Libčany - Jičín 3:1, Chlumec n. C. - Kratonohy 0:1, Olympia HK - Jaroměř 7:0, L. Bělohrad - Úpice 1:0, Broumov - Rychnov n. K. 2:0, Hořice - Týniště n. O. 1:5.

1. SK Týniště n.Orlicí 28 18 5 5 70:42 59
2. SK Jičín 28 17 7 4 50:25 58
3. FC Olympia Hradec Králové 28 16 6 6 70:41 54
4. Sokol Kratonohy 28 12 11 5 48:31 47
5. FC Slavia Hradec Králové 28 13 6 9 49:39 45
6. SK Libčany 28 11 11 6 59:47 44
7. RMSK Cidlina Nový Bydžov 28 13 4 11 65:44 43
8. FK Jaroměř 28 12 6 10 68:59 42