• 0
Naposledy hrál Benešov Českou fotbalovou ligu v sezoně 1996/1997, teď se do třetí nejvyšší soutěže tento středočeský klub opět vrací. Definitivní potvrzení postupu z divize A přišlo po vítězství nad Milevskem v rámci 28. kola. Podívejte se na video.

Benešov, jenž má o jeden odehraný zápas více, už nemůže nikdo předehnat. A to ani druhý Písek, jenž sice porazil rezervu druholigového Táborska na jejím hřišti vysoko 3:0, jenže bodová propast je už příliš hluboká.

Proto může s předstihem slavit Benešov. 22. vítězství v této sezoně si připsal před vlastními fanoušky, když porazil Milevsko, které čeká v příští sezoně pouze krajský přebor, těsně 2:1.

Domácí vykročili za vítězstvím během první půle. V 11. minutě se po centru dostal balón k důraznému Zoubkovi, jenž pak už neměl problém z metru dostat míč do sítě.

Podruhé hosté inkasovali těsně před přestávkou. To si vstřelili vlastní gól - po centru si nešťastně srazil míč do nesprávné branky Švec.

Milevsko sice ještě utkání zdramatizovalo, když v 71. minutě proměnil Komárek pokutový kop, jenže na vyrovnání ani na zvrat už sílu nenašlo.

A tak Benešov definitivně postupuje z divize!

"V kabině jsem ale kluky upozorňoval, že výsledek 2:0 je ošidný. Je škoda, že jsme ve druhém poločase nepřidali třetí gól, abych mohl dříve vystřídat. Bohužel jsme dostali gól z penalty, ale i když nám v závěru logicky docházely síly, výhru jsme zaslouženě uhájili. Teď už můžeme slavit první místo," lebedil si pro klubový web benešovský kouč Luboš Zákostelský.

Neopomenul ani oslavy postupu. "Budou takové, kdo co vydrží a snese, podle toho upravíme tréninky v týdnu a v sobotu pojedeme již z povinnosti dohrát zápas v Písku," dodal.

Výsledky 28. kola: Zličín - Jindřichův Hradec 2:0, Cheb - ZČE Plzeň 2:0, Čížová - Sušice 1:1, Hořovicko - Český Krumlov 3:3, Rokycany - Doubravka 0:2, Nová Ves pod Pleší - Tachov 1:3, Táborsko B - Písek 0:3, Benešov - Milevsko 2:1.

Předehrávka 30. kola: Čížová - Zličín 3:2.

1. Benešov 29 22 6 1 54:20 72
2. Písek 28 20 5 3 75:26 65
3. Tachov 28 18 2 8 72:36 56
4. Nová Ves pod Pleší 28 16 4 8 70:43 52
5. Táborsko B 28 14 3 11 44:41 45
6. Doubravka 28 12 7 9 49:48 43
7. Hořovicko 28 12 6 10 41:37 42