Sparta - Jihlava 4:1, mistrovské oslavy zdobí vysoká výhra

• 9
Než do došli pro mistrovský pohár, potěšili fotbalisté Sparty sebe i své fanoušky vysokým vítězstvím nad Jihlavou. Výsledkem 4:1 dokráčeli za novým bodovým rekordem první ligy. Ziskem 79 bodů o tři body pokořili svůj nejlepší výsledek ze sezony 1999/2000.

"Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím a posunutím rekordu zase o kousek dál, takže jsem spokojený. V závěru, kdy fanoušci vtrhli na plochu, mi malinko zatrnulo, ale naštěstí to všichni povolaní zvládli.  Vyhrát všechny domácí zápasy není jednoduché, nakonec poznali jsme to v minulé sezoně, kdy nás právě ztráty tady na Letné možná stály titul," řekl sparťanský Vítězslav Lavička.

Sparta si nechtěla mistrovské oslavy komplikovat a tak rychle rozhodla. Nejprve Jihlava odvrátila míč jen k Váchovi, který střelou z první z 30 metrů mířil přesně k tyči.

Chvíli na to Vácha patičkou přiklepl míč Krejčímu, ten pronikl do vápna a prostřelil Hanuše podruhé.

Domácí hráči však stále neměli dost a neustále zaměstnávali obranu hostí. Ta navíc nebyla zrovna nejpevnější, když ve 24. minutě stopeři zcela zapomněli na kanonýra Lafatu, pro kterého nebyl problém po Konateově centru poslat míč do sítě z malého vápna.

Jihlava zápas alespoň zdramatizovala, když se hlavou prosadil Jungr, ale po změně stran už Sparta jasně směřovala za rekordem. V poklidu si hlídala náskok, který navíc ještě zvýšil Kadeřábek, když zblízka dorazil Lafatovu střelu.

Závěr zápasu však přinesl zbytečné komplikace ze strany fanoušků, kteří se nemohli dočkat mistrovských oslav a šest minut před koncem vtrhli na hrací plochu. Pokusili se proniknout i do sektoru hostí, ale policie jim v tom zabránila. Po urgentní výzvě od hlasatele se přeci jen vrátili za reklamní panely, aby se zápas mohl alespoň symbolicky dohrát. Hned po závěrečném hvizdu však fanoušci hrací plochu na Letné znovu zaplavili.

"Sparta vyhrála zaslouženě a oprávněně vévodí i celé české lize. My jsme vydrželi hrát třicet minut, pak už jsme byli jen sparingpartner, protože pro hráče jsou tyhle dojezdy náročné a neprospěla nám ani dlouhá pauza," řekl jihlaský trenér Petr Rada. "Ještě nevím, jestli budu dál v Jihlavě, příští týden máme jednání. Ale nejde o nějaké ekonomické věci, ale třeba o kvalitu kádru."