• 0
Druhý tým divize A z Písku přivítal v rámci 27. kola mužstvo z dolní poloviny tabulky Hvězdu Cheb. Papírové předpoklady o dominanci domácích se ale nepotvrdily a zápas skončil smírně 1:1, přičemž obě branky padly z pokutových kopů. Podívejte se na video.

Písek tak ztratil důležité body v honbě za vítězstvím v soutěži. Tři kola před koncem ztrácí na lídra z Benešova sedm bodů, vedoucí celek má ale jeden zápas k dobru.

"Mně se zápas hodnotí velice špatně. Z utkání jsem velice rozladěný. První poločas jsme soupeři doslova odevzdali. Asi jsme si mysleli, že se celek Chebu porazí sám. Utkání jsme začali jako velcí profesionálové, neustále jsme hráli dozadu a do šířky," zhodnotil utkání pro klubový web písecký trenér Jindřich Dejmal.

"A mohl jsem na hráče křičet, co jsem chtěl, nebylo to nic platné. A stejné to bylo i v přípravě na utkání. Zdlouhavým rozehráváním jsme umožnili soupeři, aby se včas vracel do hlubokého bloku," dodal.

Jako první se totiž prosadili hosté z Chebu. Nejprve založili rychlý protiútok, na jehož konci byla přihrávka do šestnáctky, kde písecký fotbalista ze zoufalství srazil protihráče. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil ve 38. minutě Dobeš - 0:1.

Domácí srovnali také z pokutového kopu, ale až v 74. minutě. Bod Písku zajistil Zušťák.

Druhý tým divize A míří v příštím kole na hřiště rezervy druholigového Táborska. Napraví tam své zaváhání?

Výsledky 27. kola: ZČE Plzeň - Nová Ves pod Pleší 1:4, Písek - Cheb 1:1, Doubravka - Čížová 4:3, Tachov - Rokycany 3:1, Č. Krumlov - Benešov 1:2, J. Hradec - Hořovicko 2:2, Sušice - Zličín 3:1, Milevsko - Táborsko B 2:0.

1. SK Benešov 28 21 6 1 52:19 69
2. FC Písek 27 19 5 3 72:26 62
3. FK Tachov 27 17 2 8 69:35 53
4. TJ Sokol Nová Ves pod Pleší 27 16 4 7 69:40 52
5. FC MAS Táborsko B 27 14 3 10 44:38 45
6. FK Hořovicko 27 12 5 10 39:35 41
7. SK Senco Doubravka 27 11 7 9 48:48 40
8. FC Rokycany 27 10 9 8 37:27 39