Rozhodující moment série. Dominic Moore (vpravo) z New York Rangers střílí...

Rozhodující moment série. Dominic Moore (vpravo) z New York Rangers střílí jediný a vítězný gól pátého duelu s Montrealem. | foto: AP

Brankář Lundqvist vychytal Rangers postup do finále Stanley Cupu

• 25
Poté, co v předešlém zápase proti Montrealu po čtyřech inkasovaných gólech předčasně zamířil na střídačku, Henrik Lundqvist v šestém díle finále Východní konference opět prokázal, proč je považován za jednoho z nejlepších gólmanů současného hokeje. Ve čtvrtek pochytal všech 18 střel soupeře a Rangers po fotbalovém výsledku 1:0 postoupili poprvé za posledních 20 let do finále Stanley Cupu.

Hokejisté Montrealu v rozhodujícím duelu série Lundqvista příliš neprověřili, přesto jeho podíl na postupu Rangers nelze snižovat.

Švédská jednička newyorského klubu si díky 18 zákrokům připsala 42. výhru kariéry v play-off NHL a osamostatnila se na čele klubové statistiky od druhého Mika Richtera (41 vychytaných výher v play-off).

Zámořští novináři jej zvolili druhou hvězdou večera. Přednost dostal pouze střelec jediné branky, útočník Dominic Moore, jenž hostujícího Dustina Tokarskiho pokořil v 39. minutě z bezprostřední blízkosti branky po skvělém pasu od zadního mantinelu od Briana Boyla.

"Hráli jsme skvěle po celých šedesát minut. Z mého pohledu jsem se jen snažil pochytat těch pár střel, co na mě šlo," řekl po zápase nadšený Lundqvist.

Rangers nemají zvoleného kapitána. Při oslavách postupu tak cenu pro vítěze Východní konference, Prince of Wales Trophy, přebírala trojice asistentů ve složení: Brad Richards, Dan Girardi a Marc Staal. Ani jeden jí však nepozvedl a celý tým si pouze zapózoval před fotografy. Vyprodanou Madison Square Garden se při tom nesl pokřik: "We Want The Cup!".