• 0
Když rozhodčí udělili jičínskému gólmanovi Pušovi v 55. minutě červenou kartu, vedoucí tým přeboru Královehradeckého přeboru už proti fotbalistům posledních Hořic vedl 1:0. Ani hra o deseti lídra nezaskočila a z tohoto utkání 27. kola vytěžil všechny tři body. Podívejte se na video.

Do vedení se Jičín dostal v 29. minutě. Jeden z domácích fotbalistů hodil aut až do pokutového území, kde se ho na několikrát pokusili odvrátit hostující hráči. Marně.

Míč se nakonec dostal k volnému Voldánovi, jenž přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání.

Zápas pak poznamenalo vyloučení jičínského brankáře Puše, se kterým trenéři domácích nesouhlasili. "Po prostudování videozáznamu musíme konstatovat, že nás mrzí velice necitlivé vyloučení našeho brankáře na popud pomezního rozhodčího, který nestál v ideální pozici a nemohl s jistotou posoudit místo, kde Puš sebral balón do rukavic. I videozáznam dokládá, že to bylo na hranici šestnáctky," vyjádřili se Matějka a Mikolášek pro khfotbal.cz.

Lídr soutěže ale potvrdil svou dominanci a v 78. minutě Voldán druhou trefou v tomto duelu zpečetil 17. vítězství Jičína v sezoně. Na druhé Týniště nad Orlicí, které remizovalo s Olympií HK 1:1, má dvoubodový náskok.

To poslední Hořice ztrácí tři kola před koncem královehradeckého přeboru na patnáctý Broumov sedm bodů. Tuto propast tak budou dohánět už jen velmi těžko.

"Nám se s vedoucím mužstvem podařilo sehrát poměrně solidní zápas, ale znovu se ukázalo, co je naše největší slabina - a to střílení branek," smutně konstatoval vedoucí mužstva Hořic Vydra.

Výsledky 27. kola: Kratonohy - Slavia HK 1:2, Jaroměř - Chlumec n. C. 4:1, Týniště n. O. - Olympia HK 1:1, Jičín - Hořice 2:0, Úpice - Dobruška 5:1, Cidlina - Broumov 7:0, Č. Kostelec - L. Bělohrad 3:2, Rychnov n. K. - Libčany 0:5.

1. SK Jičín 27 17 7 3 49:22 58
2. SK Týniště n.Orlicí 27 17 5 5 65:41 56
3. FC Olympia Hradec Králové 27 15 6 6 63:41 51
4. Sokol Kratonohy 27 11 11 5 47:31 44
5. FC Slavia Hradec Králové 27 13 5 9 49:39 44
6. FK Jaroměř 27 12 6 9 68:52 42
7. SK Libčany 27 10 11 6 56:46 41
8. RMSK Cidlina Nový Bydžov 27 12 4 11 58:42 40