Gólová radost hokejistů Los Angeles.

Gólová radost hokejistů Los Angeles. | foto: AP

Los Angeles potřetí zdolalo Chicago, v NHL se rýsuje finále bez Čechů

• 8
V play-off hokejové NHL již válčí pouze dva Češi. Jak montrealský centr Tomáš Plekanec, tak chicágský obránce Michal Rozsíval jsou ale po pondělním zápase blízko vyřazení. Rangers totiž vedou nad Montrealem 3:1 na zápasy a stejným poměrem se po posledním triumfu Kings v poměru 5:2 vyvíjí i série mezi Los Angeles a Chicagem. Rýsuje se tak finále bez českého zastoupení.

Los Angeles nakročilo za třetí výhrou nad obhájci Stanley Cupu už v zahajovací třetině, kterou ozdobilo třemi vstřelenými góly. V 10. minutě otevřel brankový výčet využitou přesilovkou ofenzivní bek Jake Muzzin, jenž potrestal faul Mariána Hossy přesnou ranou z prostoru mezi kruhy.

Podruhé se měnilo skóre v čase 11:13, kdy nejproduktivnější muž letošního play-off Anže Kopitar vybojoval puk v útočném pásmu a pohotově vybídl k zakončení připraveného nejlepšího kanonýra vyřazovacích bojů Mariána Gáboríka. Pro slovenského reprezentanta to byla už desátá trefa.

V 16. minutě pak Los Angeles udeřilo potřetí. Druhou přesilovku duelu využil kapitán Dustin Brown. Aby toho na fanoušky Chicaga nebylo málo, prvním střelcem druhé dvacetiminutovky byl opět zástupce Kings. V 33. minutě se ujala střela od modré čáry z hole zadáka Drew Doughtyho.

Nulu na kontě domácího brankáře Jonathana Quicka umazal až v 35. minutě útočník Brandon Saad, jemuž asistoval český obránce Michal Rozsíval. Podruhé Blackhawks slavili ještě v 50. minutě. Akci Jonathana Toewse a Patricka Kana zakončil Bryan Bickell. Poslední slovo ale patřilo LA. Při závěrečné hře hostí bez brankáře zvýšil na finálních 5:2 Tanner Pearson.

"Nemyslím si, že naše hra byla tak špatná. Udělali jsme pár chyb, ale hlavně nás převálcovalo jejich sebevědomí. Další věc je, že nezáleží na tom, jak tvrdě pracujem ani kolik střídání odehrajem v jejich obranném pásmu. Když se prostě puky neodráží našim směrem, je to těžké vrátit se do takto rozehraného duelu. V dalším zápase se to musíme pokusit změnit a dostat se zpátky do hry," řekl zklamaný kapitán Chicaga Jonathan Toews.

Výsledek:

Finále Západní konference - 4. zápas:

Los Angeles - Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
9. Muzzin, 12. Gáborík, 16. Brown, 33. Doughty, 59. Pearson - 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell. Střely na branku: 21:24. Diváci: 18 468. Stav série: 3:1.