• 0
"Druhý gól? To se stane," říkal kouč rezervy střížkovských Bohemians František Lukačovič po duelu 26. kola Pražská teplárenská přeboru na hřišti Uhelných skladů. Mluvil o chybě gólmana Bernáška, jenž inkasoval druhou branku po (ne)střele z 53 metrů. Podívejte se na video.

Zápas skončil vítězstvím domácích Uhelných skladů 2:0, přičemž střetnutí měl v režii stoper Sainer, autor obou branek.

Poprvé pálil minutu před poločasovou přestávkou, když hosté chybovali v rozehrávce a balónu se zmocnil právě domácí obránce, který se středem hřiště protáhl až před hostujícího brankáře Bernáška, jehož překonal střelou k tyči.

Právě Bernášek se stal smutným hrdinou 83. minuty.

Sainer se s míčem pohyboval na vlastní obranné polovině a zvolil vysoký nákop směrem k hostující brance. Neměl v úmyslu střílet, ale přesto se stal střelcem.

Protože Sainerův nákop nenašel žádného adresáta, zdálo se, že si Bernášek bez problémů sebere míč ze vzduchu a rozehraje akci svého týmu. Jenže mokrý balón mu zcela nečekaně vyklouzl z rukavic a dopadl do branky - 2:0.

"Na těžkém terénu to nebylo moc pohledné utkání. Neustále nás sráží předfinální situace a jejich kvalitní řešení. Místo abychom šli ve dvou ve třech na jednoho, tak musíme hned zpátky. Vítězství jsme si zasloužili, vytvořili jsme si víc šancí, Bohemka v podstatě nic," zhodnotil zápas trenér Uhelných skladů Robert Hlavica pro fotbalpraha.cz.

Výbornou formu teď mají fotbalisté Přední Kopaniny. V tomto kole překvapili ČAFC Praha vysokým vítězstvím 5:0 a z posledních tří střetnutí mají impozantní skóre 13:0.

Vedoucí Královice si na celkové vítězství v této soutěži budou muset ještě počkat - s druhou Libuší totiž padly 1:2. O tomto duelu čtěte více ZDE.

Výsledky 26. kola: Viktoria Žižkov B - Zbraslav 3:0, Libuš - Královice 2:1, ČAFC - Př. Kopanina 0:5, Háje - Union Vršovice 3:2, Uhelné sklady - Bohemians Praha B 2:0, Třeboradice - Meteor B 2:1, Admira Praha B - Motorlet Praha B 2:1, Uhříněves - Radotín 2:3.

1. Sokol Královice 26 17 5 4 74:36 56
2. FSC Libuš 26 15 3 8 52:34 48
3. SK Union Vršovice 26 13 3 10 40:32 42
4. SK Třeboradice 26 11 8 7 49:50 41
5. SK Uhelné sklady Praha 26 11 7 8 44:34 40
6. FC Háje Jižní Město 26 11 6 9 51:46 39
7. ČAFC Praha 26 11 4 11 54:45 37
8. FK Viktoria Žižkov B 26 10 7 9 38:33 37